Niksar’da Organ Bağışı ve Kanser Taraması Çalışmaları

Niksar İlçe Sağlık Müdürü

Niksar İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Alper Güldiken, Dr. Şerifali Yağan Balcı, Dr. Ali Aksu, Dt. Ahmet Yılmaz Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerini ziyaret ettiler.

Niksar İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Organ Bağışı, Kanser Taraması, Obezite ile mücadele çalışmaları yapılıyor.

Niksar İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Alper Güldiken, Dr. Şerifali Yağan balcı, Dr. Ali Aksu, Dt. Ahmet Yılmaz Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazetelerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında sohbet gerçekleştirdiler.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Bilgin; “ Kıymetli Doktor arkadaşlar hoşgeldiniz, maşallah çalışmalarınızı takip etmeye çalışıyoruz, yoğun bir çalışma içindesiniz, daha öncede ifade etmiştim ben Organ bağışçısıyım 1982 yıllarında bütün organlarımı bağışlamış idim ama bugüne kadar kimse bana gerekli bilgiyi vermedi, organ bağışının önemli olduğunu düşünüyorum, sonuçta inancımız gereği öleceğiz ve vücuduz toprak olacak, öldükten sonra  bir insana faydalı olmak bile en güzel hizmet olduğuna inanıyorum, sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Niksar İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Alpet Güldiken; “Cemaletttin bey çalışmalarımıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz, sizlerin yapmış olduğunuz haberlerin ciddi faydasının olduğuna inanıyoruz, arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız Organ Bağışı, Kanser Taraması, Obazite’ye karşı alınması gereken tedbiri halkımıza anlattığımızda çok önemli geri dönüşler aldık ve almaya devam ediyoruz, Organ Bağışı Kanser taramasında önemli mesafeler aldık, Niksar Tabur Komutanlığı, İlçe Jandarma Komutanlığında yapmış olduğumuz çalışmalardan ciddi destekler aldık, okullarımızda yaptığımız çalışmalara önemli katkılar sağlandı, köy ve kasabalarımızda, şehir merkezindeki mahallelerde yaptığımız çalışmalarda halkımızın ciddi desteklerini alıyoruz, insanlarımızın istekleri doğrultusunda gerektiğinde araç gönderiyoruz ve insanlarımız sağlık Merkezimizde bilgilendiriyor gerekli tetkikleri yaptıktan sonra  tekrardan evlerine bırakıyoruz, ekip halinde güzel bir çalışma yapıyoruz, tekrardan ilginize teşekkür ederim” dedi.

Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Bilgin; doktoru yaptığınız çalışmalara birazda olsa katkı yapabilirsen ne mutlu bize, insan sağlıklı olduğunda hastalığı anlamıyor ama, hastalık başlayınca Organ bağışının, Kanser taramasının, Obezite ile ilgili çalışmaların ne kadar önemli olduğunu anlıyor, insanın illaki kendisinin hastalanması önemli değil etrafımızda olan hastalardan bile etkileniyoruz, tekrardan başarılar dilerim” dedi.

Doktor Dr. Şerifali Yağan Balcı; “Cemalettin bey sizlerin katkısı bizler için kıymetldir, bizlerin çalışmalarını sizlerin halkımıza iletmesi anmalıdır, köy ve kasabaları ziyaret ettiğimizde halkımızın taktirini kazanıyoruz, bizler hastalarımıza şifa vermek için çalışıyoruz, güzelde sonuçlar alıyoruz, sizlerin yapılan çalışmaları halkımıza duyurması Doktor beyin dediği gibi çok kıymetlidir” dedi anlamlı ve güzel sohbetler yapıldı, sağlığın ne kadar önemli olduğu, devletin imkanlarının halkın ayağına kadar götürmenin, halkın bilinçlenmesi bakımından çok kıymetli olduğu dile getirildi, Niksar İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Alper Güldiken, Dr. Şerifali Yağan Balcı, Dr. Ali Aksu, Dt. Ahmet Yılmaz bir süre daha sohbet yaptıktan sonra gazeteden ayrıldılar.