Niksar Kaymakamlığı, Niksar Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen MİLLİ AĞAÇLANDIRMA kapsamında yapılan çalışma Gökçeli  üzerinde gerçekleşti.

Milli Ağaçlandırma kapsamında yapılan çalışmaya, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar Orman İşletme Müdürü Erdal Düzgün ve işletme yetkili ve personeli, kurum yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

Milli Ağaçlandırma kapsamında yapılan çalışmada Niksar Kaymamı İlhami Doğan misafirlerle sohbet yaptı.  Fidan Dikimi başlamadan önce Niksar Kaymakamı İlhami Doğan günün anlamını ifade eden konuşmayı Ortaokul öğrencileri arasından bir tanesinin yapmasını istedi, öğrenci biraz çekinerek de olsa kısa bir ağaç sevgisini belirten konuşma yaptı, daha sonra Niksar kaymakamı İlhami Doğan yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi ve Niksar Orman İşletme müdürü ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Milli Ağaçlandırma seferberliği kapsamında yapılan çalışma dolayısı ile Niksar Orman İşletme Müdürü Erdal Düzgün yapılan ve yapılacak olan çalışma hakkında bilgi verdi, Düzgün; “sayın kaymakamım değerli konuklar Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde ülke genelinde başlatılan Milli Ağaçlandırma seferberliğine bizlerde Niksar Orman İşletme Müdürlüğü olarak katkı sağlamak için çalışmalar başlattık, bu bölgeye 5000 civarında Akça ağaç, 5000 Mavi Ladin, 5000 Fıstık Çamı dikimini gerçekleştireceğiz,  bölgede binlerce fidanı toprakla buluşturarak Milli Ağaçlandırma çalışmasına ciddi katkı yapacağız, işletmemiz bünyesinde bulunan Reşadiye ve Başçiftlik ilçelerimizde de fidanları toprakla buluşturma çalışması yapıyoruz, bugün yılın 11. ayı, günlerden 11 Kasım saat 11.11 de ilk fidanı toprakla buluşturacağız, ağaçlandırma seferberliğine katıldığınız için işletmem adına teşekkür ederim, ülkemize, bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Niksar’da 11. ayın, 11. günü saat 11.11 de binlerce fidan toprakla buluştu, ağaçlandırma sahasına gelen kişiler bir ve fazlası ile fidan dikerek hayırlı olsun dileklerini iletti.

ağaç dikimine Niksar Orman İşletme müdürlüğü personeli ve ekipmanları ile destek verdi.

Niksar Orman İşletme Müdürlüğü mevsim şartları içinde 724 dönümlük alanı Tohumdan ağaçlandırma çalışması başlattı, toplamda 55 bin Kızılçam dikerek bölgenin ağaçlandırmasına katkı sağlamış olacak, bu türlerin dışında Akça Ağaç, Mavi Ladin ve çeşitli meyve türü fidanlarının da dikim alanlarında toprakla buluşacağı dile getirildi.

11 Kasım saat 11.11 de başlayan fidan dikimine çok sayıda vatandaş da katılarak fidan dikimi başlamış oldu, çalışmalara katılan her kişi 3 er Fidan dikerek ülke genelindeki Fidan dikimine katkı sağlamış oldu.

Niksar Orman işletme müdürlüğü misafirlere Maske ve fidan dikimi bölgesindeki çamurlu alandan fazla etkilenmemeleri için ayaklarına özel yapılmış galoşları verdi, öğrencilere günün anlam ve önemini belirten Kalem, Tişört, Şapka, Kalemlik hediye ettiler ayrıca fidan dikimi tamamlandıktan sonra misafirlere meyve suyu ve Pasta ikramı yapıldı.

11 Kasım saat 11.11 de başlayan fidan dikimi mevsim şartları dikkate alınarak dikimler devam edeceği bildirildi.