NİKSAR’DA KONUTLAR BİRGÜN SOĞUKTA KALDI

Niksar Kaymakamlığından Tüm Halkımıza

Niksar Kaymakamlığından Tüm Halkımıza Önemle Duyurulur

Niksar İlçe Merkezi’nde alt yapı çalışmaları yapılırken Şehit Haydar Ergüden Sokak’ta altyapı çalışmalarında doğalgaz borusunun patlaması nedeniyle saat 15.00 sularında İlçe merkezine Gaz arzı sonlandırılmış, şu ana kadar 23 sektörden yarısına kontrollü şekilde gaz arzı sağlanmıştır. Amasya, Tokat ve Erbaa’dan ek takviye ile kontrollü Gaz arzı için çalışmalar devam etmektedir.
Özellikle gazla çalışan; ocak, soba, ısıtıcı vb. cihazların gaz arzının kesilmesi nedeniyle açık kalma ihtimali düşünülerek ekiplerce haneler tek tek gezilerek vatandaşımızın can ve mal güvenliği sağlanmaya çalışılmasından dolayı gecikmeler yaşanabilmektedir. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için ilan, uyarılar yapılmakta, güvenlik birimlerince alınacak tedbirlere destek verilmektedir.
Vatandaşlarımızın gazla çalışan; ocak, soba, şofben, ısıtıcı, kalorifer gibi cihazlarının açık olup olmadığını kontrol etmeleri, ısınmayla ilgili tedbirler almaları önemle rica olunur.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur…
Niksar’da yapılan çalışmalar neticesinde Gaz kesim sıkıntısı gece geç saatlerde giderilmiştir. Alt yapı çalışması yapan firmaların yaptıkları çalışmalara dikkatli olmaları, bundan sonra yapılan ihmalkarlık sonucu Niksar halkının mağdur olması halinde ilgili firmalar hakkında suç duyurusunda bulunacağı ifade edilmektedir.