Niksar’da 2022-2023 ilköğretim haftası kutlama programa Büyükata İlkokulu tarafından düzenlendi. Düzenlenen program 15 Eylül 2022 Perşembe günü saat 9.30’da Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı, akabinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi sunuldu.

Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde başlayan program saat 10.30’da Niksar Şehit Bülent Ay Ortaokulu bahçesinde devam etti.

Niksar Büyük Ata İlk Okulunun inşaatının devam etmesi dolayısıyla iki okulun aynı binada hizmet vermesi bakımından, Büyük Ata İlk Okulu İlk Öğretim haftası kutlamasını Niksar Şehit Bülent Ay Ortaokulu bahçesinde gerçekleşmiştir.

Niksar Şehit Bülent Ay Ortaokulu bahçesinde gerçekleşen programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı, akabinde okul müdürü Yılmaz Ateş tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı, Ateş konuşmasında; “derdimiz çok büyük, sıkıntımız fazla, eğitimde şu birlikteliği sağlamak zorundayız, Öğrenci-Veli- Öğretmen üçlüsünü bir arada tutup bunların yanına okul idaresini de koymak ve bu şekilde eğitimin kalitesini artırmak gerekir, şunu üzülerek ifade edeyim ki, bu 4 lü ekibin içinde çoğu velilerimizi göremiyoruz, velilerin öğretmenlere ve yöneticilere karşı takındıkları tavırların ortadan kalkması gerekir, bu duygularımla yeni Eğitim ve Öğretim yılının kutlu olmasını diliyorum, tüm katılımcılara saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Niksar Büyük Ata İlk Okulu öğrencilerinin hazırladığı program başladı.

Öğrenciler “Atatürk Çocukları” ve “Türk Çocuğusun” adlı gösteriler sunuldu. Müzik dinletisi yapıldı.

Öğrencilerin müzik eşliğinde sundukları gösteri katılımcılar tarafından ilgi ile izlendi ve alkışlarla taktir edildi.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan ve Başçiftlik ilçe Kaymakamı Serhat Bağcı ve Niksar belediye Başkan yardımcısı metin Kayayurt   1. sınıf öğretmen ve öğrencilerine çeşitli hediyeler verdiler, daha sonra program son buldu.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan  beraberindeki arkadaşları ile birlikte Niksar şehit Bülent Ay okunla giderek öğretmenlerle bir süre sohbet yaptılar, yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar dilediler.