NİKSAR’DA İFTAR YEMEĞİ

 Niksar Kaymakamlığı ve Niksar
 Niksar Kaymakamlığı ve Niksar Belediyesinin ortak koordinesinde  Yetim Çocuklar için İftar Yemeği düzenlendi.

Düzenlenen programa Niksar Kaymakamı İlhami DOĞAN ile eşi Hümeyra DOĞAN, Niksar Belediyesi Başkanı  Özdilek ÖZCAN ile eşi Mukadder ÖZCAN, İlçe Emniyet Müdür V. Emniyet Amiri Ahmet YILMAZ, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Gökhan İNCE  ile eşi Melike İNCE, İlçe Müftüsü İlhami ŞAHİN, yetim çocuklar, Şehit ve Gazi aileleri, Çocuk Evleri Müdürü Zeynep BAKİ ARSLAN, Çocuk Evleri personeli ve çocukları, NİKBED mensupları, ZİÇEV personeli ve öğrencileri, Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenler ve öğrencileri katıldı.
Programda iftar yemeği öncesinde Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirilmesinin ardından yemeğe geçildi. İftar duasının okunmasının ardından Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN ve Niksar Kaymakamı İlhami DOĞAN konuşmalarını yaptı.
Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan; “Bizler hep birlikte büyük bir aileyiz. Acımız, mutluluğumuz yani her derdimiz ortak. Pandemi sürecinde kısmen bir araya gelsekde, sohbete ve sarılmaya hasret kaldık. Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olması duasıyla; iftarımıza katılan tüm kıymetlilerimize şükranlarımı sunuyorum” sözlerine yer verdi.
Niksar kaymakamı İlhami DOĞAN konuşmasında; “Bu güzel Ramazan akşamında iftarımızı birlikte açmaktan ziyadesiyle gurur duyuyorum. Program hazırlığında emeği geçen tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Daha önce rastladığım çok hoş bir sözü sizlerle paylaşmak isterim; “Ramazanın en hassas noktası iftar ile sahur arasıdır. Sahur, insanı tüm hayatına ilişkin tüm ümitlerinin bittiği bir noktayı ifade eder. İftar ise aynı canlıların ölümden dönmesi gibi tekrar hayat buldukları anı ifade eder.” O yüzden bu canlılığı yaşatan, bizlere nasip eden Allah’ımıza şükrediyorum. Yeniden doğuşu, mutluluğu ifade eden iftar yemeğinde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu tekrardan belirtmek isterim. Tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi burada minnetle yad ediyoruz. Allah onlara şefaat etsin. Şehitlerimize ve Gazilerilerimize mağfiret etsin. Hepinize sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum” ifadelerini kullandı.