BAŞÇİFTLİK’TE 150 KİŞİLİK AYAKKABI ATÖLYESİ

Başçiftlik 150 kişilik İstihdama

Başçiftlik 150 kişilik İstihdama kavuşuyor.


Başçiftlik ilçesinde Ayakkabı İmalatı çalışmaları başladı.

Başçiftlik ilçesinde Spor Ayakkabısı imalatı başladı.

İstanbul merkezli Magg Point markalı Spor Ayakkabı firması Başçiftlik ilçesinde ayakkabı imalatına başladı.

İlçede başlayan çalışmalarda ilk aşamada 30 kişinin çalıştığı, belli bir zaman sonra çalışanların sayısının 150 kişi civarında olacağı ifade edildi.

Başçiftlik ilçesinde çalışmaları başlayan Spor Ayakkabı işletmesinin faaliyete geçmesinden sonra çalışmalar hakkında Başçiftlik belediye Başkanı Murat Tuncel çalışmalar hakkında şunları dile getirdi.

Başkan Tuncel; “Cemalettin abi bizim çalışma prensimiz ve çalışmalardaki enerjimizi “SÖZ VERDİK YAPIYORUZ” diyerek başlıyoruz.

İlçemiz 150 kişilik İstihdama kavuşuyor.

Yaklaşık bir yıldır yoğun çalışmalarımız sonucunda ilçemizin Yatırımda öncelikli ilçeler arasına alınması ile İstanbul da ayakkabı imalat atölyesi bulunan Kayalar Ayakkabı sahibi Gökhan Kaya ile birlikte yaptığımız yoğun çalışmalar sonucu Belediyemiz tarafından Konferans salonu olarak yapılan 430 m2 iş yerini ilgili firmaya tahsis ederek faaliyete başlattık.

AYAKKABI SAY ATÖLYESİ

ŞU ANDA 30 kişi çalışıyor. Günlük 600 çift spor ayakkabısının üst kısmı dikiliyor İstanbul’daki fabrikalarında tabana geçiriliyor

“Magg Point” Markası adı altında üretim yapılıyor, talep halinde tüm firmalara üretim yapılıyor.

Tam kapasite ile çalışması halinde 150 kişiye istihdam sağlayacak.

İlk etapta;  Başçiftlik Merkezden 8 kişi, Karacaörende 10 kişi, Hatipli kasabası 6, Bozcalı kasabası 6 olmak üzere 30 kişi iş başı yaptı.

İnşallah görüştüğümüz bir kaç yatırımcı daha yakın zamanda istihdam yaratmaya devam edecekler.  İlçemize bu istihdamın yapılmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Milletvekillerimiz ve ilgili firma temsilcisi Gökhan Kaya’ya teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başçiftlik İlçesinde başlayan Ayakkabı İmalatı ilçenin istihdamı bakımından önemli olduğu, ilerleyen zamanlarda yapılacak yatırılma birlikte ilçeden göçün tamamen önleneceği tahmin ediliyor.