NİKSAR YENİ BİR İŞLETMEYE KAVUŞTU

13 Şubat 2024 Salı

13 Şubat 2024 Salı günü, Niksar’da bulunan Meb Yapı Mimarlık Mühendislik resmi açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar İlçe Müftüsü İlhami Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı Akif Karataş, Ak Parti Niksar Belediye Başkan Adayı Semih Tepebaşı, CPH Niksar İlçe Başkanı Zafer Başar, CHP Niksar Belediye Başkan Adayı Cem Çıtak, MHP Niksar Belediye Başkan Adayı Azmi Yıldırım, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Mehmet Acar, Yeniden Refah Niksar Belediye Başkan Adayı Davut Berdibek, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ekrem Özşen, İl Genel Meclis Üyesi Sadullah Karataş ve davetliler katıldı.

Açılışta katılanları selamlayarak konuşmaya başlayan başkan Özcan “Bugün coşkulu bir açılış gerçekleştiriyoruz. Şunu ifade etmeliyim ki 10 yıldır belediye başkanıyım böyle coşkulu ve kalabalık bir açılışı burada görüyorum. Rabbim meslektaşlarımı güzel, hayırlı ve bereketli kazançlar nasip eylesin. Memleketimizde böyle yetişen kardeşlerimizin özellikle mühendis ve mimar kardeşlerimizin memleketimizde kalması çok önemlidir. Çünkü engellemesi gereken en önemli göç beyin göçüdür. Kendini yetiştiren kardeşlerimizin memleketimizde hizmet vermesi çok önemlidir. Bu işletmeyi açan kardeşlerimiz ilk işi burası değil daha önceden de tecrübeliler ve birçok projeye imza attılar. Ben bizzat şahidin onları yetiştiren ailelerine teşekkür ediyorum. Mühendis ve mimar olmanın dışında karakter olarak da kıymetli evlatlarımız. Bizden sonra emaneti alıp devam ettirecekler Allah yollarını bahtlarını açık eylesin.” İfadelerine yer verdi.

Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen “Meb Yapı’nın ilimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. İş hayatlarında başarılar diliyorum ilçemizi inşallah daha ileri götürecekler” Dedi.

Ardından Niksar Müftüsü İlhami Şahin dua etti. Tören sonrasında ise kurdele kesimi gerçekleştirildi.