NİKSAR ŞEHİR GİRİŞİNE KAPI YAPILIYOR

Niksar şehir içine Tokat

Niksar şehir içine Tokat bölgesi Hamidiye Köprüsü bölgesinden giriş yakın zamanda yeni bir düzenleme ile kapıdan giriş olacak.

Niksar Belediyesi olarak şehrin Tokat bölgesinden şehir girişinde araçlar yeni düzenleme ile kapıdan giriş yapacak, yeni yapılan kapı girişi yapıldığında mutlaka güzel olacaktır, neticede bir emek ve para harcaması yapılmaktadır.

Şehrin girişi kapıdan olacağı için halk tarafından çok sayıda eleştiri almaktadır, halkın tepkisinin taktiri yetkililerindir, yapılan işin doğruluğu veya yanlışlığı tartışmalıda olsa, yapılan işin halkın taleplerine cevap vermesi bekleniyor, söz konusu kapı girişinin yüksekliğinde sıkıntı olacağı ifade edilmektedir, inşaatı devam eden bir hizmetin açıldıktan sonra her hangi bir kazaya neden olmaması için özellikle kamyon girişlerinde sıkıntı yaratmaması gerekir.

Niksar bir bütün düşünülmelidir. 1. Derece deprem bölgesi olan bir şehirde yaşandığı düşünüldüğünde yüksek seviyedeki iş makinaları dikkate alınarak kapı girişinin tekrardan gözden geçirilmesi, inşaat halinde olan bir hizmetin tamamlanmadan olası depremlerde veya hizmet sunulmasında araçların rahat geçeceği şekilde olması herkesin ortak isteğidir.

Yeni yapılmakta olan Niksar kapı girişine ciddi paralar harcandığı ifade edilmektedir, hizmetin yapılması konusunda esnaflar ve vatandaşlar şunu ifade etmektedir; Niksar’da onlarca Mermer hizmeti yapan ve Niksar dışına hizmet veren, teknik ve teknoloji bakımından Niksar’daki işletmeler yapılan mermer hizmetini daha kaliteli yapacakken neden Niksar esnafından hizmet almak istenmemiştir” deniyor.

Belediyeler yaptığı her hizmeti ihale usulü ile yapmak zorundadır, ihale şartları Niksar esnaflarından alınmadı ise, yapılan eleştirilerin haklılığı ortaya çıkar.

Belediye yetkililerinin hizmet alımlarında Niksar esnafını düşünerek çalışma yapılırsa, esnafların ve halkın tepkisi azalmış olur, yetkililerin eleştirilere samimi yaklaşmaları bekleniyor.