NİKSAR OFF-ROAD HEYECAN YARATIYOR

NİKSAR OFF-ROAD yarışları heyecan

NİKSAR OFF-ROAD yarışları heyecan yaratıyor.

Bir grup heyecanlı insanlardan oluşan, özel yapım araçların sahipleri küçük çaplı başlattıkları engebeli alanlardaki heyecanlı  maceraları artık geleneksel  engelli bölgelerde yarışlara dönüştü.

  1. NİKSAR OFF-ROAD 80 arazi araçları ile nefesleri kesen yarışmalara sahne oldu.
  2. NİKSAR OFF-ROAD yarışları 2 kilometrelik özel parkur alanında gerçekleşti. Yarışmalara NİKSAR OFF-ROAD kulübü yarışmacılarının dışında, Tokat ve ilçelerinden, Erzurum, Erzincan, Sivas, Ordu, Arvin, Amasya, Gümüşane illerinden 20 civarında Kulüp ve 200 civarında yarışmacı sporcusunun katıldığı ifade edilmiştir.

Niksar Kaymakamlığı ve Niksar Belediyesinin destekleri ile yapılan gerçekleşen NİKSAR OFF-ROAD yarışlarında S-3 klasmanında Semih İlhan 1. oldu.

2 kilometrelik OFFROAD yarışlarında binlerce insan Çamiçi yaylasına akın ederek Cumartesi gününden itibaren hem parkuru tanıma imkanları oldu, aynı zamanda sıcakların aşırı olması nedeniyle yayla Turizmi gerçekleşmiş oldu.

5.NİKSAR OFF-ROAD arazi araçları ile yapılan yarışmalara Niksar kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’da katılarak yarışmacılara başarılar dilediler ve yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödüllerini verdiler.

Dereceye girenler

(S1) 1. Salih Karabıçak çarof 

2. Caner Çiftci

3. Alper Akçay

(S2) 1. Murat Yön

2. Recep Şahin

3. Kerim Başkan

(S3) 1. Semih İlhan

2. Yakup Cimiç

3. Yunus Tice

(S4) 1. İsa Özgez

2. Nuri Özdemir

3. Salih İlhan

(S5) 1. Mustafa Tipi

2. Samet Şahin

3. Sabri Özen.

Niksar’da 3-5 arazi araç gönüllüsü ile başlayan heyecanlı OFFROAD heyecanı her geçen yıl büyüyerek hem Niksar’da çok sayıda araz aracına sahip olundu, aynı zamanda bölgedeki OFFROAD etkinliklerine katkı sağlanmış oluyor.

NİKSAR OFF-ROAD sürücülerinin çokluğu Niksar Sanayi sitesinde çeşitli araçların Arazi aracı haline gelmesi için yeni çalışma alanlarının da açılmasını sağladığı ifade ediliyor.

NİKSAR OFF-ROAD  yarışmaları gelecek yıllarda ülke genelinde yapılan OFFROAD yarışlarına dönmesi bekleniyor.

NİKSAR OFF-ROAD kulübü tarafından  başlatılan yarışmalarda gelecek yıllarda daha organizeli ve daha çok katılımcının katılması bekleniyor.