NİKSAR KAYMAKAMSIZ KALMAMALI

İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı

İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği duyuruldu.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ya da hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 471 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi. Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya Niksar’da 3 yıllık kaymakamlık sürecini tamamlayarak Afyon İli Dinar ilçesine atanmıştır.

Niksar Kaymakamlığına atanan Sakarya ili, Ferizli ilçesi Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan atanmıştır.

Niksar Kaymakamlığına  atanan Hakan Yavuz Erdoğan Sakarya Ferizli Kaymakamı iken geçici görevli olarak Kilis ili Vali yardımcısı olarak bölgede bulunan Mülteciler kurumunda görev yapmakta idi. Niksar Kaymakamlığına atanmasından sonra Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan ataması yapılmasına rağmen halen Kilis İl vali yardımcılığı görevine devam ettiği Niksar’da 2 aya yakın zamandan itibaren bazen Tokat vali yardımcıları, son günlerde Başçiftlik İlçe Kaymakamı Mesut Tabakçıoğlu vekaleten bakmaktadır.

Niksar Kaymakamlığına ataması yapılan Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan’ın Niksar’daki görevine ne zaman başlayacağı bilinmediği için Niksar halkı ve siyasi partiler Tokat Milletvekillerine konuyu iletme ihtiyacı duymuşlardır.

Niksar’da Kaymakam boşluğunu gören MHP Niksar ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri MHP Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut’a konuyu dile getirmişler, Milletvekili Bulut; “arkadaşlar Niksar gibi büyük bir ilçemizin   Kaymakamsız kalması düşünülemez, ortada yanlışlık olmalı  atanan Kaymakam mutlaka görevi başında olmalı, şayet  atanan Kaymakam beyin Niksar’a gelmesi uzun sürecekse yeniden atama yapılarak şehrin önemli bir makamının boşluğu doldurulmalıdır” diyerek düşüncesini ifade etmiş ve sohbetten sonra MHP Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut konuyu İçişleri Bakanlığına iletmiş İçişleri Bakanlığı MHP Tokat Milletvekili Avukat  Yücel Bulut’a; “gereken atama gerçekleşecektir, Niksar en kısa zamanda Kaymakamına kavuşacaktır” düşüncesi paylaşılmıştır.

MHP Tokat Milletvekili Av. Yücel Bulut MHP ilçe yönetimine müjdeyi vermiş, aynı düşünceleri Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteler, sahibi Cemalettin Bilgin ile de paylaşarak; “Niksar’da Kaymakam bey kısa zamanda görevine başlayacaktır, konuyu İçişleri Bakanlığımız yetkililerine ilettim Kaymakam bey kısa zamanda Niksar’da olacaktır, mahalli seçimlere girdiğimiz günlerde Niksar’ın geçici Kaymakamlarla yönetilmesi düşünülemez, değerli hemşehrilerimizin her zaman dertleri ile dertlendiğimizin bilinmesini isterim, saygıdeğer  hemşehrilerimize selam ve saygılarımı iletirim”,  dedi.