Niksar Kaymakamı İlhami Doğan Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı:

Kaymakam Doğan mesajında; “Kültürümüzde ve inancımızda önemli bir yere sahip olan bayramların mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlıkların unutulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı ve insanların muhabbetle kaynaştığı müstesna günler olduğunu belirterek; şunları kaydetti;

Değerli Hemşehrilerim;

Tüm dünyayı etkisi alan ve dünya sağlık örgütü tarafından ‘pandemi’ olarak ilan edilen koronavirüs (Covid-19)  tedbirleri çerçevesinde  bu yıl Ramazan Bayramını evlerimizde idrak ediyor olacağız.

ALINAN tedbirler gereği bu bayramı sevdiklerimizden uzakta, evlerimizde geçiriyor olsak da ülkemizin de içinde bulunduğu bu zorlu süreçte koronavirüs ile mücadelede titizlikle yürütülen çalışmalar halkımızın sağduyusu ve sabrıyla olumlu sonuçlar vermiştir. Özellikle içerisinde bulunduğumuz normalleşme sürecinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi halkımızın vermiş olduğu destek,  sabrı ve anlayışıyla  bu zorlu süreci de geride bırakarak Ramazan Bayramı’nda bütün milletçe çifte bayram yapacağımızı umut ediyoruz. Bu bayram, gönüllerimizin manevi huzur ile dolduran Ramazan Bayramına ulaşmanın mutluluğunu yaşarken sevdiklerimizden uzakta olmanın burukluğunu  da yaşıyor olsak da devlet-millet kaynaşması içerisinde, bu zor günleri geride bırakacağımıza inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın ilçemize, ülkemize, tüm İslam alemine barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, sevdiklerimizle birlikte geçireceğimiz daha nice güzel bayramlara hep birlikte erişeceğimize inanıyorum. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.