Niksar Kaymakamı İlhami Doğan gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

Niksar Kaymakamı Doğan açıklamasında’’ Bazı basın yayın organlarında yer alan Alevi Köyünün yolları 20 yıldır asfaltlanmadı! “Ne hikmetse bizim köy için ödenek çıkmıyor” haberi kesinlikle yanlıştır, gerçeğe aykırıdır, gerçekliği yansıtmamaktadır. Haber, kamuoyunu yanlış düşünceye yönlendirmeye yönelik kasıtlı bir haberdir.

Şöyle ki; köylerimize alt yapı ve üst yapı hizmetlerini götürürken herhangi bir ayrım yapılması mümkün değildir. Köylere kamu hizmetleri götürme ölçütlerimiz; hizmetin etkinliği, verimliliği, aciliyeti ve kamu kaynaklarının etkin kullanılması ölçütleridir.

 

Bu bağlamda, haberde bahsedilenin aksine Güzelyayla Köyümüzün Niksar ile bağlantısını sağlayan yol devletimizin imkânları ile 2017 yılında yapılmış olan asfalt bir yoldur. Köylülerimiz ikinci bir alternatif asfalt yol talebinde bulunmaktadırlar. Talep edilen bu yol halihazırda stabilize olup köy yolları asfalt yapım programımızdadır.

Güzelyayla Köyümüze devlet imkanları ile içme suyu ve köy içi parke taş döşemesi yapılmış olup, ayrıca bu yıl içerisinde kanalizasyon ve sulama suyu ikmal inşaatları tamamlanmıştır. Bunun yanında bu yıl Güzelyayla Köyümüze 100 dekar alanda ceviz dikimi yapılacaktır.

Köylerimize hizmet sunumunda; kaynakların etkin kullanımı, aciliyet, grup köy hizmeti önceliği, hizmetlerin etkililiği, etkinliği, verimliliği, nüfus yoğunluğu gibi objektif kriterler baz alınarak hizmet sunulmaktadır. Başkaca da herhangi bir ayrım söz konusu değildir. Dolayısıyla haber, gerçeği yansıtmayan, yanlış, kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye yönelik kasıtlı bir haberdir. ‘’dedi.

 

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan sürekli köyleri ziyaret ederek köy halkı ile sohbet yapıyor, dertlerini dinliyor, vatandaşların dertlerini kısa, orta ve uzun vadede çözümler için çalışmalar yapıyor. Kaymakam İlhami Doğan ayrım yapmadan bütün köyleri ziyaret ederek halkla birlikte çözüm yollarını bulması, halk tarafından olumlu karşılandığı, köy ziyaretlerinde vatandaşların sözlerinden anlaşılıyor.