Niksar Kaymakamı İlhami Doğan 23 Nisan Çocuk bayramı programından sonra makama gelerek dertlerini anlatmak isteyen insanları dinledi.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan’a vatandaşlar dertlerini ifade etti.

Yaşlı bir bayan; kaymakam bey komşum benim bahçeme sürekli su bırakıyor, çaresizin ne yapmam gerekir?” dedi, Kaymakam Doğan ilgili kurum yetkilisine talimat vererek sıkıntının giderilmesi için hemen yardımcı olun” dedi.

Yaşlı bir bayan; “Kaymakam bey başka köyden bir kişi benim tarlamdan su geçirerek tarlamın zarar görmesini sağlıyor, tarlada traktörle çalışma yaptırdım, 12 bin lira para harcadım, tarlamdan su geçirmek isteyen kişi yaptığım masrafa yardımcıda olmuyor, benim olmadığım zamanda tarlasını benim tarlamın ortasından su geçirerek tarlamdaki ürünün kötü olmasını sağlıyor ben ne yapmam gerekir” dedi. Kaymakam Doğan yaşlı kadının derdine çözüm bulmak için ilgili kuruma talimat verdi.

Yine bir başka vatandaş; 1kaymakam bey bizim aile olarak ev sıkıntımız vardır, eşim hasta  sıkıntı yaşıyor, köyde bulunan okulun lojmanında bizler geçici olarak kalalım bakımlarını yaparız, kendi imkanlarımla kendimize bir ev yapacağız ev yapana kadar bize yardımcı olurmusunuz?” dedi.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, vatandaşın sıkıntısını gidermek için Milli eğitim Müdürü ile görüşerek; “müdür bey vatandaşın geçici ev ihtiyacı varmış sıkıntı olmayacak şekilde çözüm bulalım” dedi, daha sonra vatandaşa; “ben ilgili müdür arkadaşa gerekli talimatı verdim, merak etme sen git sana kısa zamanda bilgi vereceğiz” dedi.