NİKSAR İLÇE MÜFTÜSÜ DEĞİŞTİ.

İzmir İli Menemen İlçe

İzmir İli Menemen İlçe Müftüsü iken, son atamalarla Niksar İlçe Müftülüğü ‘ne atanan İsa Solmaz görevine başladı.

Gazetemiz Sahibi Cemalettin Bilgin ve Emekli Emniyet Amiri Muhittin Saraç yeni atanan ilçe Müftüsü Solmaz’ı makamında ziyaret etti.

Gazetemiz Sahibi Cemalettin Bilgin ile ilçe Müftüsü bir süre sohbet ettikten Müftü Solmaz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasında ‘‘Niksar gibi güzel bir ilçede görev yapmaya başladığı için mutlu olduğunu belirterek, personelimizle, din görevlilerimiz ve Kur’an kursu öğreticilerimizle Niksar’ımızda din hizmetleri özellikle de eğitim hizmetleri alanında gayretli çalışmalar içerisinde olacağız dedi. Din görevlisi olarak değil, din gönüllüsü olarak hareket edeceklerini dile getiren ilçe müftüsü İsa Solmaz; görev ve sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve bu konuda tüm mesai arkadaşlarımın da aynı hassasiyeti göstereceklerine inancım tamdır, Mevlâ başladığımız görevimizde bizi mahcup etmesin diye dua ediyor, tüm Niksar halkına saygı, sevgi ve selamlarımı sunuyorum’ ‘dedi.

Gazetemiz Sahibi ise yeni görev yerinde İlçe Müftüsü Solmaz’a başarılar dilerken Emekli Emniyet Amiri Muhittin Saraç ise yeni görev yerinin hayırlara vesile olmasını diledi.

İlçe Müftüsü İsa Solmaz Özgeçmişi:

1962 yılında Çorum Mecitözü İlçesi Sırçalı Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini Sırçalı Köyü İlkokulunda 1974 yılında tamamladı.
Orta ve Lise öğrenimini Çorum İmam Hatip Lisesinde 1984 yılında tamamladı. Aynı yıl Samsun İlahiyat Fakültesine başladı ve 1988 yılında da mezun oldu. 02.06.1986 tarihinde İmam Hatip olarak Samsun İli Çarşamba İlçesi Irmaksırtı Köyünde göreve başladı.
1989 yılında açılan müftü-vaizlik sınavını kazandıktan sonra 6 aylık süreyle Antalya Hacı Mehmet Gebizli Eğitim Merkezinde hizmet öncesi eğitim kursuna katıldı. Kurs sonunda Erzurum İli İspir İlçe Vaizliğine atandı.
Daha sonra 01.12.1989-30.03.1991 tarihleri arasında yedek subay olarak askerlik görevini tamamladı. 20.04.1992-12.08.1994 tarihleri arasında İstanbul Haseki Eğitim Merkezine kursiyer olarak katıldı ve dönem birincisi olarak mezun oldu.

Daha sonra Erzurum Köprüköy İlçe Müftüsü olarak atandı. 1996 yılında uzun süreli olarak Almanya’ya gitti, 2002 yılında döndü ve Erzincan İli Refahiye İlçe Müftülüğüne atandı. Burada yaklaşık 4 yıl görev yaptıktan sonra 2006 yılında Alaca İlçe Müftülüğüne naklen atandı.

Alaca ilçesinden 17.09. 2012 tarihinde ayrılarak Menemen ilçesinde yaklaşık olarak 6 yıl görev yapan Solmaz Niksar’a atandı.

İlçe Müftüsü İsa Solmaz Evli olup ve 3 çocuk babasıdır.