Niksar Halk Eğitim Merkezi Ürünleri Sergilendi: Toplumun İlgisi Artıyor

Niksar Halk Eğitim Merkezi,

Niksar Halk Eğitim Merkezi, yıl boyunca düzenlediği kurslarla ortaya çıkan ürünleri, Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında 5 Haziran Çarşamba günü sergiledi. Niksar Halk Eğitim Merkezi, bu etkinlik için titiz bir hazırlık sürecinden geçerek, kursiyerlerin üretimlerini sergileyebilecekleri bir ortam oluşturdu. Sergi, 5 Haziran 2024 Çarşamba günü saat 11.00’da Cumhuriyet Çay Bahçesi’nde başladı ve Niksar’ın önemli isimleri arasında yer alan Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Koyuncu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler ve Niksarlıları ağırladı.

Düzenlenen sergiyle, hem vatandaşların Halk Eğitim Kurslarına olan ilgisinin artırılması hem de kurslarla ortaya konulan faaliyetlerin çeşitliliğinin gösterilmesi amaçlandı. Niksar Halk Eğitim Merkezi, bugüne kadar 24 farklı alanda toplamda 245 kurs programı düzenleyerek, yaklaşık 5 bin vatandaşın faydalandığı bir kurum olmuştur. Bu sergiyle, katılımcı sayısının artırılması ve yeni kursiyerlere fayda sağlanması hedefleniyor. Halk Eğitim Merkezi Kurum Müdürü Şakir Bolat, etkinlikle ilgili memnuniyetini belirtirken, toplumun eğitim ve öğrenmeye olan ilgisini artırma konusundaki kararlılıklarını vurguladı.

Ayrıca, etkinlikte  Suheyla ve Veliyet Belli çiftinin, Halk Oyunları Folklor Ekibi’nde yer aldığı ve kızları Zeynep’le birlikte etkinliklere katıldığı görüldü. Suheyla Belli, “Boş zamanlarımızı Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında oluşturulan folklor etkinlikleriyle değerlendirdik. Ailece keyif aldığımız bir süreç oldu” şeklinde konuştu.

Niksar Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlediği etkinlik, katılımcılar arasında olumlu bir geri bildirim alarak, topluma yönelik eğitim ve öğrenme faaliyetlerine devam etme kararlılığını gösterdi.