NİKSAR DEPREM BÖLGESİNE KOŞAR ADIMLA ARTIK GİTMEMELİDİR.

DÜN SUSKUN KALDIK, İSE

DÜN SUSKUN KALDIK, İSE BUNDAN SONRA SUSKUN KALACAĞIMIZ ANLAMI TAŞIMAZ!!!

NİKSAR KUZEY ANADOLU FAY HATTINDADIR.

NİKSAR’IN TAMAMI DEPREM BÖLGESİNDE DEĞİLDİR.

NİKSAR ARTIK BAĞLAR MAHALLESİ DENEN BÖLGE YANİ ESKİ REŞADİYE CADDESİ OLARAK BİLİNEN, KİREÇ KÖPRÜ , ESKİ VE YENİ HÜKÜMET KONAĞI İLE KARAYOLLARI ARASINDAKİ BÖLGEDE YENİ YAPILMAK İSTENEN KONUT ALANLARI İPTAL EDİLMELİ, YENİ BAŞLANAN BİR İNŞAAT VAR İSE O BİNALARDA ÇOK DİKKATLİ VE TİTİZ BİR ŞEKİLDE İNCELENMELİDİR.

SÖZ KONUSU BÖLGEDEKİ BİNA TEMEL ŞARTLARININ 80 CM OLMASI DOLAYISIYLA SÖZ KONUSU BÖLGEYE ASLA VE ASLA İZİN VERİLMEMELİDİR.

11 İL BÖLGESİNDE MEYDANA GELEN DEPREM SONRASINDA YIKILAN BAZI BİNALAR, BETON KALİTESİNİN İYİ OLMASI YAPILAN BİNANIN YIKILMASINA MANİ OLMAMIŞ, AYNEN SÖZ KONUSU BÖLGEDE OLDUĞU GİBİ DEPREM BÖLGESİNDEKİ BAZI KONUTLAR YIKILMAMIŞ AMA TEMELİ FAZLA DERİNE İNMEDİĞİ İÇİN BİNA TAMAMEN YANA YATARAK İNSANLARIN MAĞDUR OLMASI SAĞLANMIŞTIR.

NİKSAR’DA OLASI BİR DEPREMDE İNSANLARIN HİÇ DEĞİLSE BUNDAN SONRA MAĞDUR OLMAMALARI İÇİN SÖZ KONUSU BÖLGEDE YAPILAŞMADAN MUTLAKA KAÇINILMASI GEREKİR.

BİRİLERİNİN BAĞI, BAHÇESİ, TARLASI RANT SAYESİNDE PARA KAZANMASI İÇİN İNSANLAR ÖLÜME TERK EDİLMEMELİDİR.

NİKSAR ARTIK OVAYA DOĞRU DEĞİL, YANLARA VE SIRTLARA DOĞRU, ZEMİNİ SAĞLAM, VOLKANİK ALAN OLARAK SEÇİLEN BÖLGELERE KONUTLARINI YAPMALIDIR.

NİKSAR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ÖZDİLEK ÖZCAN VE BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİ İLERİDE OLACAK BİR DEPREMDE VEBAL ALTINDA KALMAMALARI İÇİN VERİLEN İMAR İZİNLERİNİ İPTAL ETMELİ, YENİ TEDBİRLER ALMALIDIR.

ÖZELLİKLE BİR NOKTAYI DAHA İŞARET EDİYORUZ.

NİKSAR’DA JANDARMA HİZMET BİNASI OLARAK YAPILMAK İSTENEN VE NİKSAR ÇANAKÇI DERESİ KENARINDA VE ÇÖP ATIKLARININ OLDUĞU ALANA ASLA JANDARMA HİZMET BİNASI YAPTIRILMAMALIDIR.

YETKİLİLERİMİZE VE KAMU OYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

GÜN KAVGA GÜNÜ DEĞİL, ÇÖZÜM ÜRETME GÜNÜDÜR.

CEMALETTİN BİLGİN

YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE

YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ

SAHİBİ