NİKONTAŞ İŞLETMESİNDE YENİ BİR KUNDAKLAMA YANGINIMI?

Niksar’da kurulu bulunan NİKONTAŞ

Niksar’da kurulu bulunan NİKONTAŞ işletmesinde  son iki hafta içinde ikinci yangın gerçekleşti.

NİKONTAŞ FİRMASI uzun zamandan beri çeşitli şaibelerle isminden söz edilirken, iki hafta içinde iki defa yangın çıkması fabrikada birilerinin kundaklama işi olma ihtimallerini ortaya çıkartıyor.

Niksar İtfaiyesi ve Emniyet Müdürlüğü, yaşanan yangın ile ilgili ciddi araştırma yapmaları devletin gelecekte zarara uğramaması bakımından önemlidir.

3 Haziran tarihinde ilk yangın yaşanmış ve Niksar itfaiyesi çok kısa zamanda olay bölgesine giderek Yangının büyümesine mani olmuştur.

3 Haziranda ilk Yangın, ikinci yangın 10 Haziranda ve Niksar İtfaiyesi Ustahasan bölgesinde görevli olduğu bir zamanda yangının çıkması da olayı farklı hale getirmektedir!

NİKONTAŞ Firması çok sayıda insanın çalıştırması anlamlıdır, ancak söz konusu firmada çok sayıda isim değişikliği ve işyerinde çalışan işçilerin adına şirket kurarak onların üzerinden çalışmalar yaptığı Cumhuriyet Savcılıklarına yapılan şikayetlerden anlaşılmaktadır.

Şirketlerle ilgili detaylı bilgiler elimizdeki belgeler ışığında ve elde edilecek belgeler ilerleyen zamanda yayınlanacaktır!

Yetkililerin yaşanan süreçlere duyarlı olması bekleniyor!!!

Cemalettin BİLGİN