Cemalettin Bilgin

NEDEN SEVİYORUZ?

Birileri kızsa da, bizler gerçekleri yazmaya devam edeceğiz.

Bizler Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı  Allah için seviyoruz ve saygı duyuyoruz.

Birileri sayın Cumhurbaşkanımıza kin ve nefretini her fırsatta sosyal medyada paylaşsa da, bizler sayın Cumhurbaşkanımızı sevdik sevgi ve saygımız sonsuza kadar devam edecektir.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP genel başkanı sayın Devlet Bahçeli  Malazgirt zaferinin yıl dönümünde bir ilke daha imza attılar, iki devlet adamı Malazgirt’e giderek kutlamalara katıldı.

AK parti ve MHP birlikteliği sıradan bir yakınlaşma falan değil, gerçekten Türkiye Cumhuriyeti devletinde yaşayan insanların duygu ve düşüncelerinin hayat bulması sonucudur.

Hani zaman zaman yazdığımız; “Cumhur İttifakı, Milletin  Aklı” demiştik bu sözler zaten Cumhur İttifakını oluşturan partilerin sloganı idi, bizde sıkça kullanmaya çalıştık,  gerçekten Türk illetin aklından geçenler Cumhur İttifakı ile taçlandırılmış oldu.

Hep, güçlü yabancı ülkelerin yaptığı tarihi ve dini yaşantıları örnek verdiklerinde onları hayranlıkla izler veya onlardan söz edilir, mesela ABD nin, Japonya da Hiroşimaya attıkları Atom bombası konusu, Japon çocukların yetişmesinde çok önemli noktalardan bir tanesidir.

Japonlar çocuklarını yetiştirirken, ABD nin ülkelerinde çeşitli bölgelere attıkları ATOM bombası faciasını göstererek yetiştiriyorlar, dolayısı ile Japon milleti çalışkan, milli değerlerine bağlı nesiller yetiştiriyor, bizim ülkemiz ise uzun yıllar kendi atasını inkar eden nesilleri yetiştirerek bugünlere geldi!…

Yine birileri bize kızacaktır, ama hiç önemli değil, bizler gerçekleri yazmaya deva edeceğiz.

Hep anlatılır; Çanakkale savaşları sonrasında çarpışmaların olduğu bölgelerde her metre kareye 25 ton demir yığını olduğu yani milyonlarca mermi kalıntısının o bölgede olduğu söylenir, anlatılırdı.

Çanakkale de yazılan destanlar AK Parti hükümetleri dönemine kadar çok fazla ilgi gösterilmedi, Çanakkale de destan yazan atalarımızın kabirleri  yıkık dökük olduğu her zaman yazılır, çizilir söylenir, ama yabancı ülkelerin mezarlıkları “çiçek bahçeleri  gibi” denirdi, AK Parti lideri sayın Recep Tayyip Erdoğan göreve geldikte kısa zaman sonra ilk yaptığı hizmetler içinde Çanakkale zaferlerinin  yaşandığı alanların milletimize yakışır şekilde düzenlenmesini sağlamak oldu, Tarih o bölgelerde yeniden yaşanır oldu.

AK Parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan gerçek anlamda milletimizin dini ve milli değerlerine sahip çıkan bir devlet adamı ve siyasetçidir, artık atalarımıza yakışan, kabirlikler yapıldı, tarihin yeniden yaşanması için her yıl çeşitli etkinliklerin yapılması sağlandı ve her şeyden önemlisi artık sürekli okul öğrencilerimiz, Çanakkale destanının yazıldığı yerler ziyaret edilerek, çocuklarımıza tarihin destanlaşan alanları bizzat görsel olarak anlatılıyor.

Birileri, Çanakkale’deki destanları dilleri ile anlatmaya çalıştılar, sayın Erdoğan ise, hikayeleri anlatmanın ötesinde yeni nesillerin Çanakkale ruhunu içlerine sindirsinler, destanları yaşayarak güçlü, milli ve dini duygularla yetişen nesillerin yetişmesine önderlik etmiş oldu.

Cumhurbaşkanımıza; “yol, köprü yaptı da ne yaptı, çok mu önemli, tabi ki yapacak” diyerek yapılan hizmetleri inkar edenler, Çanakkale destanlarının yazıldığı alanların milletimize yakışır şekilde düzenlenmesi, bizlere bu toprakları emanet eden atalarımıza olan saygımızın gösterilmesi hiçbir söz veya kelime ile anlatılamaz, amma lakin beyinlerini kiraya verenler yapılan hiçbir hizmet karşılığında teşekkür etme nezaketin göstermezler.

Dün Malazgirt zaferinin  yıl dönümünde Malazgirt bölgesine giderek dünyaya haykıran bir Cumhurbaşkanımız ve MHP nin güçlü lideri sayın devlet Bahçelinin kutlamalara katılmaları ve tarihin derinliklerinde yaşanan önemli anların yeniden yaşanmasını sağlamaları, yine sözlerle anlatmak mümkün değildir.

Türkiye Çanakkale destanlarını yazmış, Kurtuluş savaşını kazanmış ama, yabancı ülkelerin kontrolünde boynuna tasma bağlanmış şekilde yılarını geçirdi, inşallah Malazgirt destanlarının yazıldığı, Çanakkale ve Kurtuluş savaşının kazanıldığı diyarları yeni nesillere yaşatarak, gelecekte daha güçlü Türkiye yaratılacaktır.

Malazgirt destanlarının yazıldığı, Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarının yaşandığı tarih kokan bölgelerin ziyaret edilmesi önemlidir, ama inkarcılar için bunlar hiç önemli değildir, dini ve milli duyguları kullanarak siyaset yapanlar, gerçekleri inkar ederek halkı kandırmaya çalışsalar da hiç önemli değil, önemli olan devletin bekası için hizmet yapmak, dik durmak, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet bağımsız ülke olarak yoluna devam etmesini sağlamaktır.

Yeni yetişen nesiller, milli ve dini duygularla yetişmelidir, Çanakkale asla unutturulmamalıdır, Malazgirt asla gözden kaçırılmamalıdır.

Milli ve manevi değerlerden yoksun yetişen çocuklar, insanlık için bir kayıp olarak ortaya çıkmaktadır, bu da ülkemizin geleceği bakından tehlikelidir.

Bizler sayın Cumhurbaşkanımızın bu ülkeye kattığı değerleri saymakla bitiremeyiz, birileri sürekli eleştirerek ülkemizde kara tablolar çizmeye çalışsa da, sayın Cumhurbaşkanımız Türk milletinin kalbinde yerini almıştır, yaptığı hizmetlerden dolayı onu seven bizler Allah rızası için kendisini seviyoruz.

Çanakkale destanlarının yazıldığı, kara toprağa düşen vatan evlatlarının mezarları keşke yıllar önce yapılsa, o bölgelere çocuklarımız sürekli götürülse, milli ve manevi duyguların doruklara çıktığı bölgeleri görerek yetişmiş olsalardı, keşke Malazgirt meydan savaşının yaşandığı, Türklerin Anadolu’ya ilk ayak bastığı bölgelerde neler yaşandı?, onlar çocuklarımıza anlatılarak yetişmiş olabilsek idi, bugün ülkemize içerden ihanet eden beyinsizlerin sayısın daha az olacak, milli ve manevi değerlere sahip siyasetçilerin sayıları yüksek olacak, hiçbir şekilde terör hareketlerini destekleyecek siyasetçiler bu topraklarda yetişmemiş olacaktı!.

Yaşadığımız bu dünya bir imtihan dünyasıdır, hiç kimse bu dünyada kazandığı ekonomik imkanlarla ebediyete yolculuk yapmayacaktır, kim bu dünyada milli ve manevi değerlere sadık ve bağlı kalarak yaşar ise, ebediyete o kazançları ile yolculuk yapacaktır.

Malazgirt destanlarının yazıldığı, destanlaşan Çanakkale ruhunun her geçen gün yükselerek devam ettiği manevi iklimleri yaşatan, yaşanmasına fırsat eren sayın Cumhurbaşkanımızı Allah için sevdik sevmeye devam edeceğiz, günü birlik kişisel çıkarları için ihanet edenlerin safında asla olmayacağız.

Günün Sözü: MALDA YALAN, MÜLKTE YALAN, AL BİRAZDA SEN OLAYAN.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.