MUSTAFA ARSLAN; 21 SENEDE TOKAT’A ÇOK GÜZEL İŞLER YAPTIK VE YAPACAĞIZDA!

Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, maliyeti 5 milyar lirayı bulan ve Kazovanın tamamını sulayacak kapamalı sulama sistemi projesini yaptık.

Ak Parti Tokat Milletvekili

Ak parti Tokat milletvekili Mustafa Arslan Pazar ilçesinde partisinin gerçekleştirdiği seçmen buluşmasına katıldı.
Bölgemizde tarımla ilgili, turizmle ilgili güzel çalışmalarımız, projelerimiz var inşallah. Kazova’nın tamamını Kapalı sulama projesini geçen sene ihale ettik, projesi yapıyoruz diyen Arslan, Yirmi bir senedir Sayın Cumhurbaşkanımız memleketimizde, Türkiye’mizde, şehrimizde, ilçemizde mahallelerimizde ayrı ayrı hizmet etmeye devam ediyor. Inşallah bundan sonra da bu hizmet kervanı yoluna devam etsin. Bu bölgeye hizmet etmeye devam edelim. Yirmi bir seneden çok güzel işler yaptık. Çok büyük eserler ortaya koyduk. Ama insan yaşadığı müddetle ihtiyaçları bitmiyor. Yenisini daha yenisini, daha güzelini, daha fazlasını istiyor insanın tabiatı böyle. Cenab-ı Hak böyle yaratmış. Dolayısıyla daha güzel eserleri, daha güzel hizmetleri hep beraber Erdoğan başkanımızla, beraber hem genel meclisinde hem belediye meclisinde, belediye başkanımızla beraber yapmaya devam edeceğiz.

KAZOVANIN TAMAMINI KAPALI SULAMA İLE SULAYACAĞIZ

Bölgemizde tarımla ilgili, turizmle ilgili güzel çalışmalarımız, projelerimiz var inşallah. Kazova’nın tamamını Kapalı sulama projesini geçen sene ihale ettik, projesi yapıyoruz. Inşallah bittiği zaman Kazova’mızın tamamı kapalı sulamaya, akıllı sulamaya kavuşmuş olacak. Yeni ihale yaptık. Turhal Barajı’ndan ta Vavru’ya kadar. Kanal üstünde kalan kısımları 44 bin dönüm orayı da şu anda kapalı sulamasına, akıllı sulamasını yapıyoruz. Yani bu son yaptığımız o 44 bin dönümlük sulamanın maliyeti bitişiyle beraber yani fiyat farklarıyla beraber 5 milyar liraya geçecek. Tokat’ın tamamında bununla alakalı sulamaya alakalı devam eden projelerimiz, yatırımlarımız 500 bin dönüme tekabül ediyor.500 bin dönüm alanda kapalı sulamayla ilgili çalışma yapıyoruz. Inşallah bunları bitirdiğimiz zaman Tokat’ta tarımdan elde ettiğimiz haliyle ikiye üçe dörde katlanacak. yine tarımla ilgili arazi toplulaştırmalarına devam ediyoruz. Şu anda elimizde devam eden arazi toplulaştırmaları bir milyon dönüme tekabül ediyor. Yani bir milyon dönüm alanda arazi toplulaştırması yapıyoruz. Yine bu bölgeye hitap edebilecek görevlerle ilgili sonraki yüzyıllarda çalışmalarımız olacak. karşı tarafta kanar üstünü bu şekilde sulamış olduk.

TARIM ARAZİLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM

Yine bu bölgede bahçe başı barajımız var. Bu bölümde çalışmalara devam ediyor. Biz istiyoruz ki sulanmayan bir karış arazi kalmasın. Önümüzdeki günlerde, önümüzdeki elli yıl şehrinde gıda, güvenli gıda, temiz gıda, dünyada altından, petrolden, dövizden, doğalgazdan daha değerli hale gelecek. Onun için hükümetimiz bununla alakalı büyük çalışmalar yapılacak. Biz de Tokat milletvekilleri olarak bu konuları çok sıkı takip ediyoruz. Pandemi döneminde de mesela yapım çalışmaları dursa bile proje çalışmaları iyi bir çalışma yaptık. Tokat genelini değerlendirecek olursak yaklaşık elli bir tane gölet sulama projesiyle alakalı projelerimizi hazırladık. Belli bir aşamaya getirdik. Bütçe imkanları meselesiyle bunları peyder pey, ortaya koyup hemşehrilerimizin hizmetine sunmaya başladık. Önümüzdeki çalışıyoruz. Tarlalarımızı saklayın. Tarlalarımıza, arazilerimize, topraklarımıza sahip çıkalım. Bu gerçekten insanlığın geleceği için önemli. Sadece Türkiye’nin geleceği için değil. Insanlığın geleceği için arazi, tarım, bunlar çok önem arz edecek. Yani altından, dövizden, petrolden daha değerli olacak diyorum. Gerçekten böyle olacak. Önümüzdeki dönemde pandemi döneminde bunları yaşadık. Elhamdülillah Türkiye tarımda kendi kendine yeter ülkelerden biri. Yani kendi ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz ama kendi ihtiyaçlarımızı karşılarken de dünyaya bunları ihraç etme imkanlarımıza bulduğumuz zaman Türkiye için bu bir artıdır. Inşallah bunları da hep beraber yapacağız. Yine bölgemizde hemen karşımıza tekabül etti.

MÜHİMMAT FABRİKASININ TEMELİNİ YAKINDA ATACAĞIZ

Biraz sol tarafa. Şenyurt’ta mühimmat fabrikasıyla ilgili çok çalıştık. Üç tane de takip ettiğimiz proje. Bakanlıklardan izinlerini tamamına çıkardık. Şu anda imar planı bitmek üzere imar planı biter işler de resmi kuruluşu tümü bu ay içinde temel atmayı temenni ediyoruz. Orada da ilk etapta yaklaşık yüz kişi çalışacak. Yatırım devam ederse bu sayı çok büyük rakamlara bağlı olabilir. Inşallah bölgemize bir değer katacak.