MİLYONLUK İŞ MAKİNALARI SU İÇİN ÇALIŞIYOR

Niksar Gökçeli kasabasının içme

Niksar Gökçeli kasabasının içme Suyu sıkıntısının giderilmesi için Kayseri ve Samsun DSİ bölge müdürlüğü Su Sondaj makinaları çalışmalara devam ediyor.

Niksar Gökçeli Kasabası (ladik) nda yaşanan Su sıkıntısının giderilmesi için çalışmalar devam ederken, çalışmaları yerinde görmek için gazetemiz sahibi Cemalettin Bilgin çalışma alanındaki heyecana ortak oldu.

DSİ genel müdürlüğüne bağlı bölgelerde bulunan az sayıdaki milyonluk Su sondaj makinaları ile yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere DSİ Kayseri ve Samsun bölge müdürlükleri yetkilileri yapılan çalışmaları bizzat yerinde takip ettikleri görüldü.

DSİ nin Niksar’a çok sayıda Gölet ve Su sondaj çalışmaların olduğu dikkat çekiyor.

DSİ halen Niksar’da Gökçeli kasabasında yapılmakta olan Sulama Göleti çalışmaları da devam ediyor.

DSİ Genel Müdürlüğü Su Sondaj şube müdürü Salih Gürel Ünsal çalışma arkadaşları ile birlikte Gökçeli kasabasında yapılan Su Sondaj çalışması ve Gölet inşaatı çalışmaları için Gökçeli kasabasına gelerek çalışmaları yerinde incelediler.

Gökçeli kasabasında yapılmakta olan Sulama göletinin gövde kısmı daha önce kasabaya Su veren alanda kurulduğu için içme Suyu sıkıntısının olmaması için DSİ genel müdürlüğü gölet çalışmalarının aksamaması için kendi imkanları ile yoğun çalışma başlatmıştır.

DSİ genel müdürlüğü ülke genelinde ve yurt dışında dost ve kardeş ülkelerde Su sondaj çalışmalarını milyon TL lik iş makinaları ile yaptığı ve çok özel donanımlı iş makinaları sayesinde halka hizmet yaptıkları dikkat çekiyor.

DSİ Genel Müdürlüğü Su Sondaj Şube  müdürü Salih Gürel Ünsal çalışmaları yerinde görmek için belde belediye başkanı Ayhan Öztürk’ü makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında görüş alış verişinde bulundular, daha sonra Gölet inşaatının bulunduğu alanı yeni İçme Suyu alanındaki çalışmaları incelediler.

DSİ Gökçeli kasabasında yapılan çalışmalar için Kayseri Bölge müdürlüğü bünyesinde bulunan iş makinalarını göndererek hizmetlerin aksamamasını sağlamış çalışmalar hızla devam ediyor.

Gölet ve İçme Suyu çalışmalarını yerinde takip eden DSİ Genel Müdürlüğü  Su  Sondaj Şube Müdürü Salih Gürel Ünsan, Kayseri Sondaj şube Müdürü Yalçın Şengün, makine teknikeri Yusuf Baran, Samsun bölge müdürlüğünden Cengiz Tütüncüoğlu ve çalışma arkadaşları ile yerinde incelediler.

Gökçeli kasabasında yapılan çalışmalar da içme Suyu sondaj çalışmaları için maliyetin 100-120 bin TL  civarında olduğu, Gölet inşaatının ise devlete 20 milyon TL ye mal olacağı ifade edilmiştir.

Gökçeli belediye başkanı Ayhan Öztürk yapılan çalışmalar ile ilgili olarak şunları  ifade etti; “kasabamızın içme suyu ve sulama suyu problemlerini DSİ genel müdürlüğümüz sayesinde çözüyoruz değerli hemşerimiz Salih Gürer Ünsan’ın büyük katkıları için kendisine huzurlarınızda teşekkür ederim, kasabamızın ihtiyacı olan içme Suyu sıkıntısını inşallah yapılan çalışmalar sonrasında gidermiş olacağız kasabamızın arazilerinin sulanabilmesi için DSİ İl müdürlüğümüz ve bölge müdürlüğümüzün destekleri ile yapılan önemli gölet çalışmasına DSİ genel müdürlüğümüz onay verdi çalışmaları yetkililerimiz yerinde takip ediyor, başta DSİ yetkililerimiz ve sayın Milletvekillerimize kasabamıza verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim, içme Suyu Sondajı çalışmalarını yapan DSİ nin kıymetli personeline de teşekkür ederim, emeği geçen herkese kasaba halkım adına teşekkür ederim birazdan çalışma alanlarını inşallah ziyaret ederiz büyük emekler verdiklerini hep birlikte göreceğiz” dedi.

Gökçeli kasabasında yapılan içme Suyu Sondajı ve  arazi sulama göleti çalışmalarını yerinde görmek için DSİ Genel Müdürlüğü  Su  Sondaj Şube Müdürü Salih Gürel Ünsan, Kayseri Sondaj şube Müdürü Yalçın Şengün, makine teknikeri Yusuf Baran, Samsun bölge müdürlüğünden Cengiz Tütüncüoğlu ve çalışma arkadaşları çalışma alanına giderek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular.