MİLLETVEKİLİ BULUT’TAN İTTİFAK AÇIKLAMASI

MHP’nin Tokat ve ilçelerinde

MHP’nin Tokat ve ilçelerinde adaylarıyla birlikte 31 Marta kadar sahada olacağını vurgulayan Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Zaman zaman önlerine gelen anket sonuçlarından kaygı ve endişe duyanlar bir fısıltıyı yavaş yavaş şehre yayamaya başladılar. ‘Tokat’ta ittifak olacak, Milliyetçi Hareket Partisi adaylarını çekecek’ diyorlar. Ben de ilin milletvekili olarak ilk ağızdan şunu söylüyorum, Milliyetçi Hareket Partisi Tokat’ta adayı Adnan Özmen’le yarışacak. 31 Marta kadar sahadayız, ittifak söz konusu değil.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisinin (MHP) Şoförler Cemiyeti Karşısındaki Seçim Koordinasyon Merkezi hafta sonu yapılan törenle açıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan MHP Tokat Belediye Başkan Adayı Adnan Özmen, göreve geldiğinde ekibiyle birlikte Tokat’ta yapılması gereken işleri yapacağını belirterek, “Tokat’ın sorunları belli, çözülmeyecek hiçbir sorun yok yeter ki biz çalışalım ve isteyelim. Yılların bana vermiş olduğu bilgi tecrübelerden yola çıkarak Tokat’taki sorunların üstesinden geleceğimize söz veriyorum.” dedi. Ardından MHP İl Başkanı Ömer Çetin selamlama konuşması yaptı. Çetin ardından kürsüye gelen Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Cumhur İttifakına ilişkin açıklamalarda bulundu. Milliyetçi Hareket Partisinin Tokat ve ilçelerinde adaylarıyla birlikte 31 Marta kadar sahada olacağını vurgulayan Milletvekili Bulut, şunları kaydetti:

“Bu coğrafyayı sizlerle birlikte paylaşan bir evladınız olarak söylüyorum. Tokat’ta bir şeyler iyi gitmiyorsa, bir şeyler yanlış gidiyorsa, Tokat yanlış yönetiliyorsa bu dertleşmeyi sizinle yapmak zorundayız. Cumhur İttifakı Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin tasvir ve önerisiyle yerel seçimlerde de bir takım illerimizde devam ediyor. Ancak büyüklerimiz Tokat başta olmak üzere birçok şehirde partilerin rekabet edeceğini ve yarışacağını söyledi. Tokat bu illerin başında geliyor. Bütün ilçelerimizde ve beldelerimizde Milliyetçi Hareket Partisinin adayları 31 Marta kadar sahada olacak ve yarışacak. Zaman zaman önlerine gelen anket sonuçlarından kaygı ve endişe duyanlar bir fısıltıyı yavaş yavaş şehre yayamaya başladılar. ‘Tokat’ta ittifak olacak, Milliyetçi Hareket Partisi adaylarını çekecek’ diyorlar. Ben de ilin milletvekili olarak ilk ağızdan şunu söylüyorum, Milliyetçi Hareket Partisi Tokat’ta adayı Adnan Özmen’le yarışacak. 31 Marta kadar sahadayız, ittifak söz konusu değil. 31 Martta da Adnan Özmen’le Tokat Belediyesini alacağız. Ben Cumhur İttifakının çerçevesini çok iyi biliyorum. Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisini  belediye seçimlerinde Tokatlının ortak aklının ve vicdanının merkezi haline getirmeye çalışıyoruz. Tokatlıya, ‘İçinde bulunduğumuz hal ve şartlar Türkiye’nin en bereketli toprakları üzerinde 9 bin yıl önce kurulmuş bu şehrin kaderi değildir’ diyoruz.”

 

“TOKAT’TA GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURACAĞIZ”

Milliyetçi Hareket Partisinin Tokat’ta gönül köprüleri kuracağına işaret eden Bulut, “Sağduyunun birlikteliğini Milliyetçi Hareket Partisinde kuracağız. Biz belediye seçimlerinde tek bir kriter arıyoruz, Tokat ve Tokatlı olmak, Tokat için kaygılanmak, Tokat için düşünmek ve üretmek.  Yüreğinde zerre Tokat kaygısı olan bütün hemşerilerimiz de bu ortak çatıda zaferi beraber göğüslemeye davet ediyoruz. Kimse bizim hasmımız değil, rakibimiz. Siyasetin, seçimlerin gelip geçici olduğunu ve Tokatlılar olarak yüz yüze bakacağımızı çok iyi biliyoruz. Bu anlamda doğruları anlatmak dışında hiç kimseye hakaret etmedik ve etmemeye kararlıyız. 31 Marta kadar tek bir Tokatlının kalbinin kırılmasını istemiyorum. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, kimseyi hakir görmeyeceğiz. Coğrafyanın bir başından bir sonuna kadar her yerde adaleti ve eşitliği tesis etmeye şeref sözü verdiğimiz için kimsenin kalbini kırmak istemiyoruz. Gönül köprülerini ancak kimseyi incitmediğimizde inşa ederiz.” ifadelerini kullandı.