MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ TOKAT’TA

Milliyetçi Hareket Partisi Genel

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bugüne kadar Tokat’a hizmet eden her kardeşimize müteşekkiriz. Taş üstüne taş koyan, Tokat için çalışıp üreten herkesten Allah razı olsun deriz. Yapılanları görmezden gelemeyiz, tersi bir durum bize yakışmaz. Hizmet ve eserleri inkar etmeyiz, Tokat için çarpan yürekleri yok sayamayız. Ancak biz daha iyisini yapma iddiasındayız. Daha fazlasını hayata geçirme amacındayız. Şimdi sırayı MHP alsın istiyoruz dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin il başkanlığı tarafından Tokat`ta düzenlenen mitinge katılmak  üzere kente geldi. Karayoluyla gelen Bahçeli`yi Tokat Hava limanı kavşağında partililer karşıladı. Bahçeli daha sonra kentte bulunan özel bir otele geçerek burada partililer ile bir araya geldi.  Otel`den ayırılan Bahçeli otomobil ile mitingin yapılacağı alana geldi. Bahçeli burada il merkezi belediye başkan adayını, ilçe Belediye Başkan adaylarını ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı.

CHP’YE OY VEREN KARDEŞLERİM BU MÜCADELEYE DESTEK VERECEKLERDİR

Tokat’ın Cumhur İttifakında olmadığını ifade eden Genel Başkan Bahçeli, ‘’ Ak Partili kardeşlerimizle siyasi yarışımız demokratik ve ahlaki ölçülere elbette uygun olacaktır. Üslubumuza dikkat edeceğiz, siyasi değerlendirmelerimizde hassasiyet ve nezaket göstereceğiz. Çünkü biz Cumhur İttifakı’yız. Çünkü biz Türkiye’nin parlak geleceğiyiz. Çünkü biz Tokat’ın umuduyuz. Siyasi polemiklerle, gemlenmemiş hırslarla ittifakımıza gölge düşüremeyiz. AK Partili kardeşlerimizle beraber yürüyoruz. Cumhur İttifakı’nın başarısı için mücadele ediyoruz. Ümit ediyorum ki, CHP’ye oy veren kardeşlerim bu mücadeleye destek vereceklerdir. Helalleşmeye hazır olduğumu açıkladığım İP’e oy veren kardeşlerim de bu mücadelemizetak olacaklardır. Gelin Tokat için seferber olalım. Gelin el ele verip Tokat’ın yanında duralım. Gönül kırmak değil, gönüller yapmaktır maksadımız. Ayırmak değil, birleştirmektir muradımız. Ötekileştirmek değil, her insanımızı övünç madalyası gibi taşımaktır hedefimiz. Biz Türkiye sevdalısıyız. Biz Tokat’ı Allah için çok seviyoruz.

‘’NEVRUZ’DA PROVOKASYONA YELTENENLER ZİLLETE DÜŞENLERDİR’’

Bugün 21 Mart Türk’ün Bahar Bayramı olduğunu kaydeden Bahçeli şöyle konuştu; ‘’Nevruz, büyük Türk coğrafyasında birliği, dirliği, ümidi, barışı ve uyanışı sembolize eden tarihi bir gündür.Nevruz köklü bir kucaklaşma fırsatıdır. Türk milletinitak sevinç ve huzurda,tak ülkü ve dostlukta buluşturan kaynaşma vesilesidir. Aynı maziden gelen ve geleceği beraberce tasavvur ederek kardeşçe yaşayan aziz milletimizin fertleri arasına kin ve nifak tohumlarını ekmeye çalışan mihrakların, bu müstesna günü sabote teşebbüsleri her zaman ters tepmiştir. Yine tepmeye mahkumdur. Hain emel sahipleri akıllarını başlarına almalıdır. Türk dünyasında `Sultan Nevruz` adıyla bir bayram olarak yaşatılıp kutlanan bu günde en büyük dileğim, milli bekamızın sonsuza kadar var olması, dünyada ise barış ve kardeşliğin hakimiyet kurmasıdır. Türk milleti için geleceği yeniden yorumlamanın; atalet, yılgınlık, korku ve umutsuzluğun geride bırakılarak maddi ve manevi doğruluş ve atılımın müjdesidir. Güzel günlerin habercisi kabul edilen, anlam ve önemine uygun olarak coşkuyla karşıladığımız Nevruz`un barış ve kardeşlik duygularımızı ve milli değerlerimize bağlılığı artırmasını diliyor, Tokatlı kardeşlerimin, Türk milletinin bayramını kutluyorum. Nevruz’da provokasyona yeltenenler zillete düşenlerdir. Nevruz’u kundaklamayı hedefleyenler zehirli niyetlerin failleridir. mNevruz’da kırıp dökmeye, yakıp yıkmaya kalkışan vandallar Türk milletine düşman odaklardır. Açık açık diyorum ki, Nevruz’dan sonra yeni bir demokrasi ve diriliş bayramını inşallah 31 Mart akşamı kutlayacağız’’ şeklinde konuştu.

‘’MİLLİ BEKA ŞAKA DEĞİLDİR’’

Bahçeli konuşmasının devamında , ‘’Milli bekamızın önüne bariyer dikenleri kenara iteceğiz.Milli bekaya inanmayan, milli bekaya mesafeli ve tereddütle bakan kim varsa 31 Mart’ta sandıkta hesaplaşacağız. Gazi Osman Paşa tam 142 yıl önce Plevne’de zalim kuşatmaya 145 gün direnmişti. Niye, çünkü kahramandı, çünkü düşman tasallutuna, düşman ablukasına tahammül edemezdi.Askerleriyle açlığa dayandı, yokluğa katlandı, imkansızlıklarla boğuştu. Teslim olmadılar, huruç hareketiyle kuşatmayı yarmayı denediler. Biliyorlardı ki, Plevne Balkanlardaki en stratejik savunma mevzilerden birisiydi. Milli bekamızın müdafaası için her şeyi göze aldılar. Belki patates yiyemediler, belki soğana ulaşamadılar, belki de zaman oldu içecek su bile bulamadılar.Gene de taviz vermediler, kuşkusuz vatanın istikbali, milletin istiklali için şehadeti göze aldılar. Bu sayede tarihe geçtiler. Milli beka şaka değildir. Milli beka oyuncak değildir. Var oluşumuzun kaynağıdır. Bekamız yoksa vatanımız yoktur. Bekamız yoksa geleceğimiz yoktur. Bekamız yoksa esaret mutlak, silinip gitmek mukadderdir’’

‘’MESAJ MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNE VERİLDİ’’

Yeni Zelanda’da katliam  işlediğini söyleyen Bahçeli, ‘’Mesaj Müslüman Türk milletine verildi. Maalesef CHP Genel Başkanı yine baltayı taşa vurdu, İslam dünyasından kaynaklanan terörden bahsetti. Gafilliğe bakın, kötü niyete bakın, saptırmaya bakın. Hala Viyana’yı unutmamışlar. Hala Kosova’yı unutmamışlar. Hala İstanbul’un fethini hazmedememişler.  Hala Türk milletinin muzafferliğini akıllarından çıkaramamışlar. Ama biz de bu zalimleri unutmadık, biz de bu haçlı kafilesini asla hafızalarımızdan silip atmadık. Tarih uyanıyor, coğrafya ses veriyor, Türk milleti yeniden doğruluşa geçiyor. Korkuları budur, komploları ve vahşetleri bundandır. Bu nedenle PKK’yı kullanıyorlar. Bu nedenle PYD/YPG’yi ülkemizin mücavir alanlarında silahlandırıp kışkırtıyorlar. FETÖ’ye sempatileri boşuna değil. Müslüman Türk’e diş bilemeleri tesadüfi değil. Şimdi soruyorum sizlere, 31 Mart geldiğinde; Bayrağa sahip çıkacak mısınız? Evet Vatan sahip çıkacak mısınız? (Evet Ezana Sahip çıkacak mısınız? Evet Tokat’a sahip çıkacak mısınız? Evet Türkiye’nin tarihsel haklarına sahip çıkacak mısınız? Evet Tokat’ın bu muhteşem ve muhterem duruşu zilleti ürkütüyor, milli beka hasımlarını çıldırtıyor. Ürkmeye devam etsinler. Çıldırmayı sürdürsünler. Türkiye’nin önüne geçemeyecekler.  Tokat’ın önünü asla kesemeyecekler. Cumhur İttifakı’nın yürüyüşünü asla durduramayacaklar. Şeyh Edebali’nin damadı Dursun Fakih’e atfedilen ve Orhan Gazi’ye hitaben söylediği ifade edilen şu ibretlik sözlere dikkatinizi çekmek isterim: Öyle insanlar göreceksin ki, Kuzuyu yemek için tilkiyle plan yapacaklar, Kurtla birlikte öldürecekler, Çobanla birlikte yiyecekler, Sahibiyle birlikte yas tutacaklar. Biliniz ki, Zillet İttifakı aynısıyla budur. Bunlar ne Yesevi’yi bilirler, ne yüksek Türk irfanını. Ne tarihi bilirler, ne coğrafyanın ruhunu. Bunlar ne Edebali’nin sözünden haberdardır, ne de Dursun Fakih’in özünden. İşleri güçleri yalandır, dolandır, aldatmadır, kandırmadır, kriz severliktir. Kaos denildi mi, yüzleri güler. Ekonomik sorunları duydular mı, bayram ederler. Sosyal çalkantı, siyasal istikrarsızlık, ihtilaf ve derin anlaşmazlıklar bunların geçim kapısıdır. Zillet İttifakı, Türkiye’ye ve Tokat’a karşı tesis edilen beşinci kol faaliyetinin tetikçiliğine soyunuyor. Karanlık güçler pusu kuruyor, bunlar mihmandarlık yapıyor. Türk düşmanları kirli senaryo yazıyor, bunlar teşrifatçılık yapıyor. Mehmetçiğe kurşun sıkanlar tembihliyor, bunlar uyguluyor’’

 

‘’CHP’YE OY VEREN KARDEŞİM, OYUNU GÖRMELİDİR’’

Bahçeli Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu’nu  hedef alarak, ‘’CHP Genel Başkanı YPG’ye terör örgütü diyemiyor. Üstelik PKK’lıları belediye meclis üyeliği için hazırlıyor. Kızışan pazarlıklar zilletin foyasınıtaya çıkarıyor. Zaman zaman yalandan söz düelloları yaşanıyor, eften püften kayıkçı kavgaları çıkıyor. HDP’nin çürümüş bir eşbaşkanı, CHP’nin Ankara ve İstanbul büyükşehir belediye başkan adaylarına ayar veriyor, seçilirlerse bunun HDP’nin oylarıyla gerçekleşeceğini söylüyor. Sorarım sizlere; Bu acıklı tablo zillet değil midir? Evet Bu olan bitenler hezimet değil midir? Evet Gazi Osman Paşa’nın ahfadı bu rezaleti kabullenemez. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun hiçbir Tokatlı kardeşim bu kepazeliğe onay veremez. CHP’ye oy veren kardeşim, oyunu görmelidir. İP’e oy veren kardeşim, şirret hesapları fark etmelidir. Bu zillete öyle bir tokat atın ki, yiğitlerin yöresi Tokat’ın ne demek olduğunu düşe kalka anlasınlar. Tokat, Çanakkale surlarına bağımsızlık aşkıyla bağlanan On Beşlilerdir. Tokat, Türkiye’nin beka mücadelesinde hep vardır, hep olmuştur, olmaya da devam edecektir. Tokat’ın milli duruşunu unutanlar 31 Mart’ta gereken cevabı inşallah alacaklardır. Tokat, zilletin bağrına saplanan milli hançerdir. İhaneti boğacak inanmışlıktır. İşgalcileri yıkıp geçecek iradedir’’ dedi.

‘’TÜRK VE TÜRKİYE DÜŞMANLARI BOŞ DURMUYORLAR’’

Türk ve Türkiye düşmanlarının  boş durmadığını ifade eden Bahçeli, ‘’ Hıyanet yine fazla mesai yapıyor, hainler darbe vurmak için açığımızı kolluyor. Hepsi karşımızda saf saf toplanmışlar, bunların karşısında biz de Cumhur İttifakı diyoruz. İşbirlikçilere karşı Cumhur İttifakı diyoruz. Devşirmelere karşı Cumhur İttifakı diyoruz. Cumhurun iradesinden feyiz alıyor, cumhurun istiklal ve istikbaline sahip çıkıyoruz. Şimdi soruyorum sizlere; Milli bekaya sahip çıkacak mısınız? Evet Geleceğimize kastedenleri şaşkına çevirecek misiniz? Evet Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek olacak mısınız? Evet Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kökleşip bütün kurum ve kurallarıyla yerleşmesi için 31 Mart dönümdür. Yeni hükümet sistemine uygun mahalli idareler yönetimlerinin tercihi ve seçimi milli huzur ve milli güvenlik açısından stratejik bir zorunluluktur. Terörle mücadelenin hız kesmeden devamı için 31 Mart’tan en makul ve müstesna sonuç alınmalıdır. Sistem tartışmalarının önüne geçmek, siyasi krizlerin yeşermesine mani olmak, sosyal ve ekonomik istikrarı temin etmek için 31 Mart tarihi bir karar anıdır. Düşmemizi bekliyorlar, dikkat ediniz. Rehavetimizi gözlüyorlar, artan risklere sessiz kalmamızı umuyorlar, uyanık olunuz. Milli bekayı bu sebeple kabullenemiyorlar. Zillete, Türk ve İslam düşmanlarına rağmen yolumuza devam edeceğiz. Yardımcımız Allah’tır, hesap yapanların hevesleri kursaklarında kalacaktır. Destekçimiz Tokat’tır, büyük Türk milletidir. Bütün Tokatlı kardeşlerimden ricam sandığa mutlaka gitmeleridir. Seçime katılımın yüksek olması çok mühimdir. PKK’ya bel bağlayanlara dersini verelim. FETÖ’yle yan yana yürüyenlere hadlerini bildirelim. Emperyalistlerin ağzının içine bakanlara Tokat’ın kim olduğunu gösterelim’’ diye konuştu.

Genel Başkan Bahçeli Tokat mitinginin ardından kara yolu ile Ankara’ya hareket etti.