MERHABA KIYMETLİ DOSTLAR;

Yeni bir yeri gördüğünde

Yeni bir yeri gördüğünde derler ya yediğin içtiğin sana hele gördüklerini anlat. İşte geçtiğimiz günlerde davet edildiğimiz Yozgat Aydıncık kültür sanat kazankaya kanyonu festivalinde dolu dolu üç gün geçirdik.

Bizler yazarlar şairler olarak gözlemlerimizi veya dile getiremediklerimizi yazarız ki sözümüz sesimizden yüksek çıksın. Cuma günü Türkiye’nin dört bir yanından gelen ve Yozgat’ın kıymetli şair ve yazar dernek başkanları ile buluşup tanışma ve biraz şiir üstüne kelam ettikten sonra program saati geldi. Aydıncık halkı misafirine kültürüne yine sahip çıkıp bizleri yalnız bırakmamıştı.

Gün geceye yerini bırakmıştı ki Yozgat Mehteran ekibi ile geceye startını verildi , şiirler, türküler konuştu ve selama durdu yüreğimizdeki duygular.

Ertesi gün Aydıncık kültür evinde yöresel tatlarla yeniden bir aradayken biraz sonra yol alacağımız doğa yürüyüşü şebek yaylası esi alanını merak etmeye başlamıştık. Yaklaşık bir saat sonra yaylada idik . Güneşe alışkın biri olmadığım hemen kendini gösterdi. Açık hava bol oksijen biraz çarpmış olsa da dostlarımızla bir arada anın, türkülerin ,şiirlerin, doğanın keyfini çıkardığımız kanaatindeyim. Akşamına yine türkü ve şiirlerle kıymetli Aydıncık halkı ile buluşacak gönüllerine dokunacaktık. Saatler geldiğinde yine sahnede şiir konuştu , türkü konuştu gece mısraların ayak uçlarından öptü. Özellikle programın sonunda Türkiyem türküsünün tüm halkın eşliğinde coşku ile bayrakları öpmesi yüreğimde tek şey uyandırdı iyi ki Türk’üz iyi ki Müslümanız ve iyi ki böylesi güzel bir milletiz. İllerimiz farklı olsa da tüm şair tüm halkla birlikte yaşı kaç olursa olsun birliğimizi dirliğimizi damarlarımızda hissettiren dakikalar yaşadık. Ertesi gün yeniden sabah erkenden kahvaltıda buluştuk ve Kazankaya kanyonuna Sivas dağ ekibi ile birlikte yol aldık.

İlçemiz Ortaköy içerisinde bulunan İncesu kanyonun ilk ayağı olan Kazankaya kanyonu yürüyüşü sonrasında yeni bir programa dek şair dostlarımızla vedalaştık. Evet kıymetli dostlar son olarak yukarıda bahsetmiş olduğumuz güzelliklere vesile olan Başta ilçe kaymakamı Yavuz Akyol’a ve belediye başkanı Ahmet Koçak kıymetli dostumuz Yozgat’ın kültür neferi Kelami Akdemir e, Yozgat şairler yazarlar derneği başkanı kıymetli hocamız Ahmet Sargın a Program sunucumuz güzel arkadaşımız Yasemin Doğru ya nezaket ve misafirperverliğini esirgemeyen gizli kahramanlara teşekkürlerimi borç bilirim.

Esen kalın dostlar yeni bir programda şiir otağında buluşabilmek dileğiyle..