Gençlik ve Spor Bakanlığı , Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2021-2022 yılı eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyetleri Gençler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası 12-13-14 Şubat 2022 tarihleri arasında 24 İlden 48 takım ve 300 sporcunun katılım sağladığı Gençler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası Açılış Seremonisi;
Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Ağar, Spor Şube Müdürü Ömer Besler, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı (TMTF İl Temsilcisi) Abdullah Gürbüz, Okul Müdürleri, Antrenörler ve sporcuların katılımlarıyla 12 Şubat 2022 Cumartesi günü saat 10:00’da Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonunda yapıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan Türkiye Şampiyonası açılış konuşmaları Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar tarafından yapıldı.
Tokat Valimiz Dr. Ozan Balcı’nın himayelerinde başlatılan ve yaptığı başarılı çalışmalarla tüm Tüm Türkiye’ ye örnek Spor Tokat projesinin amaçları ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürü Cemil Çağlar tüm okul takımlarına hoş geldiniz diyerek, sporculara başarılar diledi.