Niksar Köklüce (Fatlı) köyü 2. Şenlik buluşması gerçekleşti.

Niksar Köklüce (Fatlı) köyü 2 cisi yapılan şenliğe Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, İlçe Jandarma Komutanı J. Üst. Gökhan İnce, Niksar Emniyet Müdür vekili Ahmet Yılmaz Niksar orman işletme Müdürü Erdal Düzgün, İl Genel Meclisi üyeleri Sadullah Karataş, Şahin Günseren, Kamil Yıldırım, AK Parti ilçe başkanı Semih Tepebaşı, CHP ilçe başkanı Zafer Başar, MHP ilçe başkanı Azmi Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda misafir ve köy halkı katıldı.

Niksar Köklüce (Fatlı) köyü 2. Şenlik programında sunuculuğu emekli Tuğgeneral, Köklüce Dernek Yönetim kurulu üyesi İlhan Kırtıl yaptı, şenlik dolayısıyla  Köklüce Dernek başkanı emekli Albay Aydın Bolat kısa bir hoş geldiniz diyerek yapılan çalışmaları kısa olarak dile getirdi, daha sonra köy halkından emekli emniyet personeli  Muhittin Saraç günün anlam ve önemini belirten kısa bir konuşma yaparak misafirlere “hoş geldiniz” dedi.

Niksar Köklüce (Fatlı) köyü 2. Şenliği köy dernek binası ve köy konağının bulunduğu bahçede yapıldı.

Misafirler Davul -Zurna ile karşılandı, şenlikte  çeşitli oyunlar, Yarışmalar, King-Boks gösterileri, Güreş, Eğlenceli Çekiliş, Kermes, Davul-Zurna eşliğinde Halaylar, Ellik oyunları oynandı.

Niksar Köklüce (Fatlı) köyü şenliğinde misafirlere yemek ikram edildi, yöresel yemekler ikram edildikten sonra çay ikramları ile şenlik akşam saatlerine kadar devam etti.

Şenlikte Karakucak Güreşleri bir hayli ilgi gördü, küçük Pehlivanların kıyasıya Güreşleri heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu, küçük Pehlivanlara köy halkı ve misafirler teşvik edici Sponsorluk yaparak miniklere, küçük armağanlar ikram edildi, yarışmada dereceye girenlere madalyalar verildi.

Köklüce Köyü bayanları yaptıkları Kermes ürünlerini de sergileyerek çeşitli ürünlerin satılmasını sağladı, tamamen köy halkının el emeği ve köyde yetişen ürünler, misafirlere sunuldu, köy halkının ve çevre köylerin ilgi gösterdiği şenlik akşam geç saatlere kadar devam etti.

Köklüce köyü dernek başkanı Aydın Bolat, yapılan şenlik dolayısıyla Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’e şu açıklamada bulundu; “Cemalettin kardeşim 2. Şenliğimi gerçekleştirdik, köyümüz göç veren bir köy iken göçün önlenmesi ve köyümüzün ihtiyaçlarını karşılamak için Köklüce Köyü derneğini kurduk, köy sakinlerimiz yapılan çalışmalara önemli katkılar sağlıyor, bu köyün bir evladı olarak kurduğumuz dernek vasıtası ve köy muhtarlığının destekleri ile köyümüzün ve halkımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz, bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan, Niksar Kaymakamı İlhamı beye, siyasi parti başkan ve yönetimlerine, İl Genel Meclisi  üyesi kardeşlerime ve köyümüzün kalkınması için katkı sağlayan herkese, köyüm adına teşekkürlerimizi sunuyorum, bir dene sonraki şenlikte buluşmak üzere tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

Köklüce köyü şenliğinde sunuculuk yapan emekli Tuğgeneral İlhan Kırtıl’ın çok güzel sunuculuk yapması, işin organizesinde başarılı organizeyi gerçekleştiren emekli Albay Aydın Bolat’ın yorulmak bilmeyen enerji ile gelenleri karşılamaları ve misafirlerin uğurlanmasında gösterdikleri gayret misafirlerin taktirini kazanmıştır.