ANLAMLI BİR ZİYARET

Niksar Talazan Köprüsü- Aydınlık

Niksar Talazan Köprüsü- Aydınlık evler mahallesi arasındaki 13 kilometrelik genişletme çalışmalarına 5 dönümlük arazi bağışlayan hayır sever insan Hilmi Seçgin yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’i ziyaret etti.

Niksar Talazan Köprüsü- Aydınlık evler mahallesi arasındaki 13 kilometrelik genişletme çalışmaları Niksar için önemli bir yoldur, uzun yıllar yapılması gereken yol çalışması nihayet 2021 yılında başladı ve 2022 yılında Asvalt çalışması ile neticelendi.

Niksar Talazan Köprüsü- Aydınlık evler mahallesi arasındaki

Yol genişletme çalışmalarına arazi vererek destek sağlayan Hilmi Seçgin’i köyünde ziyaret eden Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin, Seçgin’e yaptığı bağıştan dolayı teşekkür etmiş ve “Hilmi amca Niksar’a gelirsen iş yerimize beklerim” demiş idi.

Köyde yaşaya insanlar genelde Cuma günleri mutlaka Niksar’a gelerek alış veriş yaparlar, Cuma Namazını Niksar’da kılarak köylerine dönerler.

Yeşilhisar köyü halkından Hilmi Seçgin Niksar’a geldiğinde Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’i işyerinde ziyaret ederek sohbet yaptılar.

Bilgin; “Hilmi amca ayaklarına sağlık hoş geldin” diyerek çay ikramında bulundu, Seçgin; “Cemalettin efendi sağ ol işyerin burada imiş Allah razı olsun arada bir Niksar’a gelirim, Allah nasip ederse buradan Nalbantlardaki camide Cuma Namazımı kılıp köye döneceğim, köyümüzde güzel bir cami var, Bayramlarda ve Cenaze günlerinde çok kalabalık olur, beni ziyaret ettiğiniz için sizlerden Allah razı olsun, beni kaymakam beye kötü olarak anlatmışlar, “bir çöp alamazsınız Hilmi’den”  demişler ama ben iki tarlamdan da yer verdim, devletime milletime helal olsun” dedi.

Bilgin; “ Hilmi amca güzel bir insan ile ve hayır sever olan insan ile sohbet yapmak bizleri mutlu etti, kimin ne dediği önemli değil önemli olan senin yaptığın hayrın millet için yapmandır Allah senden razı olsun” dedi.

Bilgin ve Hilmi Seçgin bir süre daha sohbet yaptıktan sonra Cuma namazına gitmek üzere ayrıldı.