KİTAP TOKAT PROJESİNDE İLK ÖDÜLLER VERİLDİ.

Niksar İlçe Milli Eğitim

Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından yürütülen, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı “Kitap Tokat” Projesi kapsamında ödüller sahiplerini buldu.

Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlenen törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat, Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’e ilk emir oku olarak geldiğini, İlk insan Hz. Adem’e de son Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’e de kitap gönderildiğini, ilk insandan günümüze kadar gelen süreçte insanların okumaya verdiği önemi vurguladı. Kitap okuma projesi ile ilgili; Türk Milli Eğitimi’nin genel amaçları doğrultusunda; resmi ve özel anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve ortaöğretim okullarında okuma ortamlarını zenginleştirmek, nitelikli kitaba erişimi sağlayarak öğretmen-veli-eğitim yöneticisi işbirliği ile çok yönlü bir şekilde öğrencilerin okuma yazma edinimine katkı sunmak; okuyan-yazan birey sayısını ve okulların yazılı eserlerini arttırmak. Böylece bir yaşam becerisi olan okumanın toplum kültürü düzeyinde yapılanmasına ve okuma ediniminin sürdürülebilir bir alışkanlık haline gelmesine olanak sunmak amaçlanmıştır. Öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırarak onları düşünen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum yapabilen, analitik düşünebilen, sentez yapabilen, sorgulayan, tartışan, doğruların tek noktadan değil, çeşitli bakış açılarıyla ortaya çıkacağını kavramış, güzellik duygusu ve estetik anlayışı gelişmiş, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacındayız” şeklinde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat, törene katılanlara teşekkür ederek, kitap okuyan tüm öğrencileri ve yarışmada dereceye girenleri tebrik etti.

Programda TOKİ Ulucan Ortaokulu Müzik Öğretmeni Hülya Güneş yönetiminde TOKİ Ulucan Okul Korosunun seslendirdiği şarkılardan sonra ödül törenine geçildi.

İlçe genelindeki okullarda; 1.Kategori: Ana Sınıfları, 2.Kategori: İlkokul 1-2-3-4. Sınıflar, 3.Kategori : Ortaokul 5-6-7-8. sınıflar, 4.Kategori: Ortaöğretim 9-10-11 ve 12. sınıflar halinde değerlendirilerek ödüllendirildi.

Niksar Halk Eğitimi Merkezin de yapılan programa Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat, İlçe Müftüsü İsa Solmaz Niksar Vergi Dairesi Müdürü Mahmut Zengin Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Hakan Arslan’ın yanı sıra birçok Kurum amiri , Eğitimciler, Öğrenciler ve Veliler katıldı.