KAYMAKAM KAPANKAYA’NIN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kıymetli Niksarlı hemşerilerimiz ve

Kıymetli Niksarlı hemşerilerimiz ve değerli çalışma arkadaşlarım;

Dostluk, barış ve huzur içinde, birlik-beraberlikle yaşamayı dilediğimiz Kurban  Bayramınadaha ulaşmamın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz.

Milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen, örf ve adetleri ile sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı zamanlar, toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan bayram günleridir.

Bayramlar insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve dirliğimizi pekiştiren özel günlerdir. Bundan dolayı bayramları, anlam ve önemine uygun olarak kutlamalı, başta yakınlarımız, akrabalarımız ve yakınımızdakiler olmak üzere, özellikle kimsesizler, yetimler, öksüzler, yaşlılar, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı ziyaret etmeli, gönüllerini alarak yalnızlıklarını hissettirmemeliyiz.

Bu bayram gününde canlarını ve sağlıklarını bu vatan ve bayrak için feda ve siper etmiş aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. Şehitlerimizin aziz hatırasını her daim yaşatmak ve gazilerimize devletin vefasını göstermek başta gelen görevimizdir, diye düşünüyoruz ve inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerimle bütün Niksar’lı hemşerilerimizin, vatandaşlarımızı, tüm kamu personelimizin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık ve milletimiz için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi, saygı ve iyi dileklerimi sunarım