Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kaymakam Doğan’dan Veda Mesajı

Kaymakam Doğan’dan Veda Mesajı

2019 yılından beri Niksar Kaymakamlığı yapan İlhami Doğan, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile Sivas Vali Yardımcılığına atanmıştı. Kaymakam İlhami Doğan bir mesaj yayınlayarak veda etti. İlhami Doğan’ın Veda Mesajı şöyle;

Kıymetli Dostlarım;

Dört yılı aşkın bir süredir yürütmekte olduğum Niksar Kaymakamlığı görevim son çıkan kararname ile sona erdi ve şimdi başka bir görev bölgesinde vali yardımcısı olarak görev yapmaya başlayacağım.

İki yıl süreyle geldiğim fakat kıymetli dostlarımın teveccühü ile iki kez görev sürem uzayarak mülki idarede uzun sayılabilecek bir süre olan dört yılı aşkın bir zaman Niksar’da sizlerle birlikte teşriki mesaimiz ve birlikteliğimiz oldu.

Bu süre içersinde dünyayı etkileyen pandemiyi yaşadık ve güzel bir koordinasyon ile şükür en az zararla problemi atlattık. Bu dönem içersinde birisi ölümden dönecek kadar ağır olan dört kez korona ve buna bağlı emboli nedeniyle ikinci doğum yerim olarak Niksar’ı hep ifade ettim.

Akabinde yine ülkemizi derinden etkileyen 6 Şubat depreminde Niksar var gücüyle bölgeye gereken desteği verdi, onun koordinasyonunun huzurunu yaşadım. Niksar gelen tüm misafirleri bağrına basarak gereken alicenaplığı gösterdi.

Hemen aynı tarihte 3 aya varan bir zaman diliminde Gaziantep Deprem Koordinatörü olarak en uzun süre depremde görev yapan mülki amirlerden biri olarak insanımıza destek vermenin huzurunu tattım.

Bu dört yıl içinde;

Hükümet Konağının yapımında, hiçbir kamulaştırma bedeli ödemeden Talazan Yolu yapımında, Kütüphane ve Kültür Merkezi yapımında, çok fazla problemli OSB’de tüm problemlerin ortadan kaldırılarak istihdam oluşturmada, Türkiye’nin en büyük ceviz bölgesi olmasında, asma yaprağı, lavanta ekiminde, Tokat Yolu ve Başçiftlik Yolu yapımında vatandaşlarımızın muvafakatında, İlçemizin UNESCO Kültür Listesine girmesinde, köy alt yapılarında, içmesularının güneş enerji sistemleri ile enerji maliyeti olmadan vatandaşımızın hizmetine sunulmasında, yeni yol yapımı ve sulama sistemleri yapımında ve sayılmayacak kadar birçok alanda Bakanlığımız, Sayın Valilerimiz, Vekillerimiz, siyasi partilerimiz, belediye başkanlarımız, il genel meclisimiz, muhtarlarımız ve tüm çalışanlarımızla birlikte vatandaşlarımızla güzel bir dönem geçirdik. Devletin ve milletin kaynaklarını en maksimum noktada koruma ve kollama niyet ve dirayetini hep korudum. Allah gereken gücü kuvveti verdi şükür.

Emeklerinden dolayı herkese teşekkür ederim.

Bu fiziki yapılanmadan daha güzeli sosyal anlamda kendimi Niksar’la özdeşleştirdim. Birgün bir düğünde, yemekte, nişanda eğlenirken; ertesi gün bir hasta ziyaretinde veya cenazede hüznü birlikte yaşadık.

Gönül arzu ederdi ki tüm arkadaşlara tek tek uğrayıp veda edeyim. Ancak bu süre içinde üç ilçe kaymakamlığı ve Demircili Belediye Başkanı olarak görev yapıyor olmaktan dolayı bu niyetim fiilen mümkün olmadı. Arkadaşlarımızın tertip ettiği veda programına da doğaldır ki dahilim olmadı. Gelemeyen ve haberi olmayan arkadaşlarada buradan selam gönderiyorum.

Bu nedenle görüşemediğim tüm arkadaşlara Allahaısmarladık diyorum.

Hakkınızı helal edin.

Selametle

İlhami DOĞAN
Niksar Kaymakamı