yesilniksar

KALPTEN SEVMEK!.

Sevmek, kalpten ve yürekten sevmek, çok önemli.

“Seni seviyorum” demek sevgi için sevginin karşılığı için yeterli değil.

Günümüzde iki yüzlülük moda haline gelmiş; seni seviyorum, merak etme gereken ne ise yapılacak, siz merak etmeyin her şey güzel olacak” vs vs, kimisi sevgi sözcüklerinin arkasına sığınıyor, kimisi İslam dininin  güzellikleri arkasına sığınarak hayatını yalan yanlışla devam ettiriyor, kimisi milli duyguları kullanarak hayat sürmeye koltuklarda kalmaya devam ediyor, az sayıda insanda gerçekten severek ve sevgisini belli ederek  hayatını sürdürüyor.

İnsan “büyüdükçe küçülmeli” diye halkımız arasında söz vardır, bu söz insanların makam ve mevkilere geldiğinde geçmişini unutmaması anlamına da gelir.

Makam ve mevkii sahibi olmak bir insan için önemlidir, büyüdükçe küçülmek, yani mütevazi sahibi olmak, bazen de aynaya bakarak; Allah’ım sana şükürler olsun makam ve mevkii sahibi oldum insanlığa hizmet yapmayı bana nasip ettin şükürler olsun sana” demek gerekir.

Zaman için bazı notlarımızı burada yazmaya çalışıyoruz çok özel durumları yazmak mümkün değil tabi ki, insani değerleri ortaya çıkartan notları yazmakta fayda var.

15 yıl önce arkadaşlığımız başladı, sonrasında dostluklar devam etti.

Arkadaşlık ve dostluk insanlık için çok önemlidir. Bizlerde arkadaşlığa ve dostluğa önem veririz.

Salı günü sabah bir aile dostlarımla bir araya gelme imkanımız oldu, 15 yıl önce Akkuş ilçemizde tanıştığım hakim sayın Amil Ace ve ailesi bizleri ziyarete geldi, kısa ama güzel bir zaman geçirdik, 15 yıllık dostluğun nasıl başladığını ve nasıl bir aile dostluğunun devam ettiğini yad ettik.

İnsanlar dost ve arkadaşları ile huzur ve mutluluk buluyor, saygıdeğer hakim Amil bey ve ailesi bizleri ziyarete gelince mutlu olduk.

Bizler Akkuş ilçemizde 18 yılı geçen zamanda Matbaa hizmeti ve gazete yayını yaptık Akkuş’un Sesi gazetesini yayınladık, sonra gazete yayınının günlük olarak devam etmesi gereği ortaya çıkınca “Akkuş’un Sesi” gazetesini yayından kaldırdık ve yerine günlük olarak “Yörenin Sesi Canik” gazetesini yayın hayatına sunmuş olduk, Canik ismi Niksar ve Akkuş ilçeleri arasında kalan dağlardan bu şekilde alınmış oldu.

18 yıllık Akkuş ticaret hayatımızda çok sayıda dostlarımız ve arkadaşlarımız oldu, hayatın zorlukları içinde 2 sene önce Akkuş ilçemizdeki işyerimizi kapatmak zorunda kaldık, en önemli neden çalışacak insan bulamadık!.

İlginç değil mi?, Akkuş ilçesi sürekli göç veren bir ilçe, Niksar oradan farklı değil, eskiden göç alan Niksar vardı, artık Niksar’da çok göç veren şehirler arasındadır.

Dostluklar üzerine çok güzel anlar vardır,  sevgi üzerine söylenen sözler vardır;  “YERE DÜŞMEDEN TUTUN SEVDİKLERİNİZİ, YOKSA TOPRAK ALINCA GERİ VERMİYOR” ne kadar anlamlı ve güzel sözler.

Dostluğa ve sevgiye en çok ihtiyaç duyulduğu zamanları yaşıyoruz, bazı insanlar kişisel çıkarları uğruna vatan ve millet sevgisini unutmuş kişisel düşünceleri ve art niyetleri yüzünden memleketi ve yöneticileri suçlamaktan geri durmuyor.

Yazımızın başlığı “Kalpten Sevmek” olunca kıssalardan hisse alınsın istedik.

Sevmek önemli.

Bugünlerde insanı sevmek ve vatanı sevmek sanırım daha anlamlı hale geldi.

Ülkemize yıllarda terörle savaş açanlar, bugün ise ekonomik savaş açarak ülkemizi istila etmeye çalışıyorlar.

ABD nin ülkemize karşı açmış olduğu ekonomik savaş karşısında gerekirse, ekmeğimizi Suya bandıracağız asla ülkemize ihanet edenlere fırsat vermeyeceğiz.

İşin içine ekonomik meseleler girince birileri şunu diyebilir; “zenginler düşünsün” sözleri fazlaca ağızlardan çıkıyor, DOĞRUDUR PARASI OLANLAR DÖVİZ TÜRÜ PARALARA YATIRIM YAPMAMASI GEREKİR, HANİ DEDİKYA İNSANI SEVMEK VE MEMLEKETİ SEVMEK İŞİN İÇİNDE VAR İSE.

Ülkemize uygulanan ekonomik kriz Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı dize getirmek gibi anlayanlar, hata yaparlar, mesele Recep Tayyip Erdoğan meselesi hiçbir zaman olmadı olmayacaktır da, mesele, Türkiye Cumhuriyeti Devletini dize getirmek Türk  milletini esaret altında yaşamasını sağlamaktır.

Ülkemize karşı yapan terör saldırılarından sonra ekonomik baskı ve saldırı yapanlar bizlerin baskı altında yaşamasını isteyenlerdir, Türklerin Ergenekondan çıkışlarını istemeyenler, bugünde Türk milletinin her alanda bağımsız olmasını istemeyenlerdir.

Gün birlik ve beraberlik günüdür, Türk milleti artık esaret altında yaşamamanın zincirlerini kırmak zorundadır.

Bugün ülkemize ve milletimize baskı kurarak ekonomik yaptırımlar uygulayan ABD ile savaşma günüdür.

Bugün ülkemize uygulanan baskıları kıramaz isek bundan sonra Türk milleti ABD ve İsrail’in baskısı ile hayatına devam edeceğini asla unutmamak gerekir.

Bugün kendi ekonomisine sahip çıkamayan millet, yarın kendi namusuna sahip çıkamayan noktaya geleceğini, Irak’ta, Afganistan’da, Suriye’de yaşanan kahpeliklerin daha fazlası ülkemiz insanına yaşatmak isteyeceklerini asla unutmamak gerekir.

Ülkemize ekonomik savaş açanları asla göz ardı etmemek gerekir.

Ülkemizi seveceksen bugün seveceğiz, insanımızı seveceksek bugün seveceğiz aksi taktirde yarın çok geç olacaktır.

Şu anlamlı sözleri ülkesini seven insanlar söylüyor, “Mesele Erdoğan değil, Erdoğan üzerinden hedef alınan Türkiye Cumhuriyeti meselesidir. Türkiye’ye dış müdahale istiyorlar. Bizim sınırlarımız cetvelle çizilmedi. Bizi başka milletlerle karıştırmasınlar. Gelecekleri varsa görecekleri de var”.

Evet; ülkemizi şu veya bu bahane edilerek istila etmeye çalışanlar gelecekse bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerdir.

Birileri; “ben vatan severim, ben milliyetçiyim” diyerek cebinde halen yabancı para tutuyorsa o kişiler asla vatan sever olamazlar, vatan severlik ülkemize savaş açanlarla mücadele yapmaktır.

Günün Sözü: DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR, DAMLACIKTAN SEL OLUR.

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.