KALKTI TOKAT’A GELİYOR!GELİRKEN’DE ÇAMUR GETİRİYOR

Türkiye’de daha önce uyarısı yapılan ve salı günü özellikle İstanbul’da akşam saatlerinde çok ciddi şekilde etkisini gösteren çamur katkılı yağmur, evlerin camını berbat etti. Afrika üzerinden gelen toz bulutları, çarşamba günü gece saatlerinde yurdumuzu terk edecek.

Türkiye'de daha önce uyarısı

Türkiye’den çarşamba gece saatlerinde Afrika’ya çıkış yapacak, cuma başkası girecek! Bit artık
Türkiye’ye sık sık gelen Afrika ataklarının etkisini vatandaşlarımız bizzat görmeye devam ediyor. Daha önce meteorolojik kaynaklar tarafından yapılan uyarıda, vatandaşlarımızın evlerinin camını silmemesi gerektiği çünkü Afrika toz bulutlarının yağışla camlara düşeceği ifade edilmişti. Türkiye’de daha önce uyarısı yapılan ve salı günü özellikle İstanbul’da akşam saatlerinde çok ciddi şekilde etkisini gösteren çamur katkılı yağmur, evlerin camını berbat etti. Afrika üzerinden gelen toz bulutları, çarşamba günü gece saatlerinde yurdumuzu terk edecek.
“CUMA ÇAMURSUZ GELECEK”
Hava Forum tarafından cuma günü etkisini gösterecek sistem hakkında şu ifadelere yer verildi: “Şu sıralar Afrika’daki çöl tozu sağanak yağmurla birlikte başta İstanbul olmak üzere birçok şehrin üzerine boşalıyor. Bu tarımsal açıdan çok faydalı… Çarşamba ve perşembe tozlar Marmara’yı terk etmiş olacak. Ara ara yağmur yağmaya devam edecek. Çamursuz…”