İZMİR,ESKİŞEHİR,ANKARA VE TOKAT’A SIFIR UZMANLI UYARI

Yol Durumu ve Kapalı

Yol Durumu ve Kapalı Yollar Bülteni

9.05.2024

1             İzmir-Çeşme Otoyolunun 5-7.km.leri arasında ( Alaçatı-Ocacık kavşağı) bakım onarım çalışmaları nedeniyle İzmir-Çeşme istikameti sol şerit kapatılacağından, ulaşım orta ve sağ şeritlerden sağlanmaktadır. Sürücülerin Trafik İşaret ve İşaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

2             Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi Malkara-Çanakkale (1915 Çanakkale Köprüsü dahil) Kesimi Otoyolunun Gelibolu Güney Kavşağı-Lapseki Kavşağı Kesimi 1-3.km.leri arasında 1915 Çanakkale Köprüsü ve yaklaşım viyadükleri üzerinde bakım-onarım çalışması nedeniyle Lapseki istikametinde çalışma programına göre sağ veya sol şerit trafiğe kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden sağlanmaktadır.

3             Aydın-Çeşme-Çanakkale-Karşıyaka bağlantı kollarının Aydınlatma direklerinin Demontaj montaj çalışmaları nedeniyle 29.04.2024 -09.05.2024 tarihlerinde 23:00-05:00 saatleri arasında yol trafiğine kapatılarak ulaşım otogar istikametinden devam ederek otogar gişeleri önünde U dönüşü yapılarak Aydın-Çeşme ayr.-Çanakkale-Karşıyaka istikametinden sağlanacaktır.

4             İstanbul-Ankara yolunun Bolu dağı geçişi 43-45.km.leri arasındaki heyelan ıslah çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü (Gidiş-Geliş) olarak sağlanmaktadır. Özel yük taşıyan geniş araçların bu güzergahı kullanmamaları gerekmektedir.

5             Eceabat-Gelibolu-Keşan yolunun 62-65.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

6             Isparta-Eğirdir yolunun 14.km.sinde hidrolik sanat yapısı yapım çalışmaları nedeniyle Isparta-Eğirdir gidiş istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikamet den iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

7             Nevşehir-Aksaray yolunun 30-36.km.leri arasında yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

8             Kütahya-Eskişehir yolunun (Kütahya Porselen A.Ş. fabrikası mevkii) 31.km.sinde yapılacak olan menfez yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

9             Manisa-Turgutlu yolunun 8-15.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

10           Trabzon-Gümüşhane İl Sınırı-Torul-Gümüşhane yolunun 42-54.km.leri arasında (Gümüşhane Çevre yolu) bulunan 10 adet tünelde yapılacak olan elektrik, elektronik sistemleri bakım onarım çalışması nedeniyle 08.05.2024-10.05.2024 tarihlerinde 08:00-17:00 saatleri arasında ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.