İYİ BİR EŞ, MÜKEMMEL BİR ANNE, BAŞARILI BİR YARGIÇ, DANIŞTAY ÜYESİ OLDU

Ankara İdare Mahkemesi Başkanlığına

Ankara İdare Mahkemesi Başkanlığına Ankara İdare Mahkemesi Üyesi Gülay Ölmez atanmış ve Bölge İdare Mahkemesi başkanlığı görevi devam ederken Danıştay üyeliğine seçildi.

Danıştay üyeliğine seçilen Gülay Ölmez; 1968 yılında Ankara’da doğdu, Mamak ilkokulu, ortaokulu ve Mamak lisesinden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesini bitirdi. 1991 yılında atandığı Hakim adaylığı sürecinden sonra Danıştay Tetkik Hakimliği, Kırıkkale ve Erzurum Bölge İdare Mahkemesi üyeliği, Ankara 6. İdare mahkemesi üyeliğinden sonra 3. İdare Mahkemesi Başkanlığına atandı, daha sonra Ankara Bölge İdare Mahkemesi İstinaf 2. Daire başkanı olan Gülay Ölmez 16. 08. 2018 HSK  kararı ile Danıştay üyeliğine seçilmiştir.

Yeni Danıştay üyesi Gülay Ölmez, Tokat Gökdere köyü nüfusuna kayıtlı, Tokat hayranı olan evlatlarını kendi kültürlerinden koparmadan  kendi köyü olan Gökdere köyünde tatillerini geçiren, İçişleri bakanlığı Mülkiye Baş müfettişi Aydın Ölmez ile evli olup 4 çocuk annesidir.

Ölmez ailesi adli tatillerde ve bayramlarda Gökdere köyüne gelerek köyde buluna evlerinde kalmakta, akrabaları ile bağlarını koparmadan mütevazi bir hayat yaşamaktadırlar.

Danıştay üyeliğine seçilen Ankara İdare Mahkemesi başkanı Gülay Ölmez; mükemmel  bir eş, mükemmel  bir anne, güçlü bir Yargıç olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Annede olan bütün güzelliklere sahip olan, mütevazi  kişiliği ile çalışma arkadaşlarının ve halkın gönlünde taht kuran Hakim Gülay Ölmez bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.

Hangi makam olursa olsun hiçbir zaman kişilik zafiyeti yaşamayan Gülay Ölmez, yeni görevinde başarılı çalışmaları ülkesine ve milletine hizmet etmesi bekleniyor.

Yeşil Niksar gazetesi ve

Yörenin Sesi Canik gazeteleri