ISPARTA,TOKAT,ERZİNCAN VE ANKARA’YA ÇOK ŞİDDETLİ UYARI

Yol Durumu ve Kapalı Yollar Bülteni

Yol Durumu ve Kapalı

1             Anadolu Otoyolunun Düzce Kavşağı-Kaynaşlı Kavşağı 17-20.km.leri arasında Ankara istikametinde üstyapı onarım çalışması nedeniyle trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır (1 şerit İstanbul, 2 Şerit Ankara istikameti olarak düzenlenmiştir.)

2             Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolunun üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten sağlanmaktadır. sürücülerin trafik işaret işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

3             Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolunun Muallimköy Kavşağı- Altınova Kavşağında 13.05.2024-19.05.2024 tarihlerinde 1-2.km.leri arasında bakım onarım çalışması nedeniyle İstanbul istikametinde sırasıyla sol-orta ve sağ-orta şeritler trafiğe kapatılarak ulaşım tek şeritten sağlanmaktadır.

4             Ankara Çevre Otoyolunun 8-9.km.leri arasında yer alan Karataş Viyadüğünün Çankaya Kavşağı istikameti genleşme derzi değişimi nedeniyle trafiğe kapatılacak olup, ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanmaktadır.

5             İstanbul-Ankara yolunun (Bolu Dağı Geçişi) 43-45.km.leri arasında heyelan ıslah çalışmaları nedeniyle Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü olarak sağlanmaktadır. Özel yük taşıyan geniş araçların bu güzergahı kullanmamaları gerekmektedir.

6             Eceabat-Gelibolu-Keşan yolunun 62-65.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

7             Bursa-İnegöl-Bozüyük yolunun 10-15.km.leri arasında asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle İnegöl-Bursa istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım Bursa-İnegöl istikametinden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

8             Isparta-Eğirdir yolunun 15.km.sinde hidrolik sanat yapısı yapım çalışmaları nedeniyle Isparta-Eğirdir gidiş istikametindeki yönü trafiğe kapatılacak olup, ulaşım Isparta geliş istikametindeki şeritten iki yönlü olarak sağlanacaktır. sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

9             Kelkit Kavşağı-Erzincan yolunun 19.km.sinde bulunan Havaalanı Kavşağında sinyalizasyon bakım onarım çalışması nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir

10           Piraziz-Giresun-Tirebolu yolunun 0-74.km.leri arasında yol boyu gelişim, peyzaj, temizlik ve bakım çalışması nedeniyle 08:00-18:00 saatleri arasında her iki yönde ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.