İSLAMİYET KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLAMIŞ;

CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR.

CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR.

Hz. Muhammed Mustafa

İslamiyeti anlamayanlar, gerçek Ananın ne olduğunu bilmeyenler, Kadınlar gününü kutlarken, gün kutlamanın iki kadeh içki içerek kutlamak sanırlar!

Aslında Kadınlara en çok değer veren din ve alim insan, Allah’ın en sevgili kulu Hz. Muhammed Mustafa’dır.

 

Arapça yazılışı:
“الجنة تحت أقدام الأمهات“
Arapça okunuşu:
Elcennetu tahte akdâmil ummuhât.

Dinimizdeki bir müminin en büyük ödülü Allah’ın rızasını ve takdirini kazanmaktır. Bundan sonraki en büyük mükafat ise anne babanın rızasını almaktır. İslam’da annelik, aile gibi kutsal kabul edilmektedir. 9 ay 10 gün boyunca çocuğunu bin bir eziyetle karnında taşıyan anneler, bebeklikten ilk gençlik yıllarına kadar çocuklarının yanında olurlar. Hastalıklarında başında bekleyip uykularından, yeme içmelerinden feragat ederler.
Bu nedenle cennete gidebilmek için annelerin rızasını almak da şarttır. Peygamber efendimiz, bu noktaya dikkat çekmiş, annenin rızasını almadan cennete gitmenin zor olduğunu beyan etmiştir.

Ananın kutsallığı her zaman İslamiyet’te en üst seviyede korunmuştur.

Ancak bazı Hurafeciler ve İslam düşmanları yaşanan dünyada, Anaları aslında “bir OBJE, kullanılmaya uygun bir meta!” olarak görmüşler ve kadınların “Hakları” adına kadınları hep horlamışlar, onları süslü sözlerle, renkli boyalarla gözlerini kapatmaya çalışmışlar, kalplerine hakim olan süslü sözlerle kandırmışlardır.

En anlamlı ve güzel söz; cennet anaların ayakları altındadır.

Anaların her günü mutlu, huzurlu ve kutlu olsun.