Hz. Ebubekir Camii Dualarla Açıldı

Niksar Melikgazi mahallesi Camiye

Niksar Melikgazi mahallesi Camiye kavuştu.

Uzun yıllardır bölgesinde yakın alanda Camisi olmayan Melikgazi mahallesi nihayet camisine kavuşmuş oldu.

Niksar’ın ilk Gece Kondu Mahallesi kapsamında yapılaşması başlanan ve zemin bakımından en sağlam bölgelerden birisi olan Melikgazi mahallesi yıllardır özlemini çektiği Camiye kavuştu.

Mütevazi bir bir açılış yapıldı.

Melikgazi mahallesi Hz. Ebubekir Camii açılışına AK Parti Tokat Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Av. Yusuf Beyazıt, Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen, Niksar Jandarma Komutanı Jandarma Üst. Gökhan İnce, Niksar Müftüsü İlhami Şahin, Niksar Milli Eğitim Müdürü Hasan Şerifler, AK Parti Belediye Başkan adayı Semih Tepebaşı, MHP Belediye Başkan adayı Azmi Arslan, İYİ Parti Belediye Başkan adayı Şafak Gümen, SP Belediye Başkan adayı Murat Keçeci, Hz. Ebubekir Cami Dernek Başkanı Yılmaz Bayrakçı çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Cuma öncesi Camide Kuran’ı kerim ve ilçe Müftüsü İlhami Şahin dua  yaptı, hayırlı olsun dilekleri ile Cami ibadete açılmış oldu.

Melikgazi mahallesi Cami yapımında Cami Yaptırma dernek başkanı ve yönetim kurulu üyelerine özellikle teşekkür edildi. Dernek Başkanı Yılmaz Bayrakçı ve yönetim kurulunun fedakarlıkları unutulmadı.

Caminin halen WC leri ve abdest alınacak alanının yapılması için vatandaşlardan yardım istendi.