HER GÖREN İSVİÇRE SANIYOR AMA TOKAT’A 4 SAAT UZAKTA

İsviçre’nin kayak merkezlerini aratmayan kayak merkezi, Kastamonu’da yer alıyor. Kayak merkezi, Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

İsviçre'nin kayak merkezlerini aratmayan

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Ilgaz Dağı’nda bulunan Ilgaz 2-Yurduntepe Kayak Merkezi, 5,6 kilometrelik pistiyle kayakseverlerin tercihi haline geldi. Gençlik ve Spor ile Kültür ve Turizm Bakanlıklarının desteğiyle yapılan kayak merkezi, doğal güzellikleri ve yükseklikleriyle ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere pek çok kentten kayakseveri ağırlayan merkez, her geçen yıl katılımcı sayısını artırmaya devam ediyor. Yurduntepe Kayak Merkezi, doğa tutkunlarını Ilgaz Dağı’na davet ederek, turizm potansiyelini 12 aya çıkarmayı hedefliyor. Ilgaz Yurduntepe Kayak Merkezi pistinde kayak yapanlar ve ağaçların arasından geçen pistte snowboard yapan kayakseverler dron ile görüntülendi.

Türkiye’nin kış turizm merkezlerinden Ilgaz Dağı Kayak Merkezi her seviyeye uygun pistleri ve doğal güzellikleriyle misafirlerini ağırlıyor. Ilgaz Dağı’nda, kızakla kaymak isteyenlere de alternatifler sunuluyor.

Kayak merkezi Ankara’ya yaklaşık 200, Tokat’a 276 kilometre uzaklıkta bulunuyor.