HEMŞEHRİMİZ PROF.DR.ERTUĞRUL YAMAN 3.TOKAT KİTAP GÜNLERİNDE

Akademik çalışmaları yanında sosyal

Akademik çalışmaları yanında sosyal konularla ilgili kitaplarıyla tanınan Prof.Dr.Ertuğrul YAMAN, 3.Tokat Kitap Günleri kapsamında okurlarıyla buluşmak ve sohbet etmek üzere, 04 Ekim Cuma günü saat 14.00’te Çizgi Kitabevi standında bir İMZA GÜNÜ yaparak kitaplarını imzalayacaktır.

Bugüne kadar 4000 civarında kitap okuyan, ulusal ve uluslararası dergilerde 200’den fazla yazısı ve 56 kitabı yayımlanmış bir akademisyen olan Prof.Dr.Ertuğrul YAMAN, en yeni kitabı olan BİR YASTIKTA HUZUR (Aile İçi İletişim)adlı eserinin arka kapak yazısında bu kitabının şöyle tanıtmaktadır:

“Evlenip yuva kuracak gençler, çocuklarını evlendirecek anne ve babalar, bu kitabı çok dikkatlice okumalısınız! Çünkü; evlilik, insan hayatının en önemli kararı ve dönüm noktasıdır. Böylesine önemli bir kararda, ne kadar duyarlı olunsa yeridir. Evlilik kararı verilirken çok ama çok iyi düşünmek ve değerlendirmek gerekir. Evlilik; bir çocuk masalı, bir çizgi film eğlencesi veya bir gençlik macerası değil, hayatın aslıdır. Oysa; gençler, evlilik kararında, çoğu kez akıl ve mantık yerine, duygu ve arzularını kullanıyorlar. Bu ise, mutsuz evliliklere sebep olmaktadır.

Ailenin temelleri atılırken son derece hassas ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira, temeldeki en küçük hata veya boşluk, ömür boyu bir problem olarak varlığını sürdürebilir. Ailenin temeli atılırken sadece duygusal kapılmalarla değil; aynı zamanda, ortak özellik ve noktalara da dikkat edilmelidir. Evlenirken aktör ve aktris seçmeyin; can yoldaşı, sohbet arkadaşı seçin! Ruh ikizinizi, gönül dostunuzu bulmaya çalışın! Her yönüyle uyuma dikkat edin!  Çiftler arasında duygu, düşünce, değer ve davranış uyumu, ailenin temelini sağlamlaştırmakta, yuvaya güven katmaktadır. Ailenin temelinde sevgi, saygı, hoşgörü, anlayış vb. değerler yer almalıdır.” 

Prof.Dr.Ertuğrul YAMAN, 3.Tokat Kitap Günleri kapsamında, 04 Ekim Cuma günü saat 14.00’te Çizgi Kitabevi standında yapacağı İMZA GÜNÜ’nde  en yeni kitabı olan BİR YASTIKTA HUZUR (Aile İçi İletişim)adlı eseriyle birlikte diğer kitaplarını da imzalayacaktır.