HAZRETİ EBUBEKİR CAMİ TEMELİ ATILDI

Niksar Melikgazi  mahallesinde Hazreti

Niksar Melikgazi  mahallesinde Hazreti Ebubekir Camii temeli atıldı.

Mahalle sakinleri tarafından kurulan MELİKGAZİ MAHALLESİ CAMİ YAPTIRMA KORUMA YAŞATMA DERNEĞİ tarafından başlatılan Cami  yapına Niksar belediyesi önemli katkı sağladığı dile getirildi.

MELİKGAZİ MAHALLESİ CAMİ YAPTIRMA KORUMA YAŞATMA DERNEĞİ bankada açtırdığı hesap numarasına hayır sever vatandaşların destek vermeye devam ettiği cami inşaatının kısa zamanda tamamlanması için halkın yardımları beklendiği dile getirildi.

Hazreti Ebubekir Camii temel atma törenine Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Tokat belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, AK Parti Tokat il başkanı Cüneyt Aldemir, Niksar Müftüsü İlhami Şahin, AK Parti ilçe başkanı Semih Tepebaşı, MHP ilçe başkanı Azmi Yıldırım,  siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş ve bayanların törene katılımı dikkat çekti.

Hazreti Ebubekir Camii temel atma töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Özdilek Özcan şunları dile getirdi; “kıymetli haziron hayırlı bir hizmet için buraya toplanmış bulunuyoruz, hayırlı bir günde hayırlı bir hizmeti yapmaktan mutlu olduğumu ifade etmek isterim” diyerek çalışma hakkında bilgiler verdi.

Belediye Başkanından sonra Niksar kaymakamı İlhami Doğan kısa bir

konuşma yaparak temel atma törenine katılan misafirlere teşekkür ederek şunları dile getirdi; “ kıymetli hemşehrilerim, hemşehrilerim diyorum, Niksar’da güzel hizmetler yaptık, bundan dolayı kendimi bir Niksar’lı olarak görüyorum, Niksar’da burası ile birlikte  3 Cami yapımına katkı sağlamış oldum, bu kıymetli günlerde bu tür hizmetleri yapmaktan mutluyum,

Gökçeli beldesi Yakınca mahallesinde Cami yapımı, Niksar OSB de Cami temelinin atlması ve inşaatının hızla devam etmesi, buraya yapılan Hazreti Ebubekir Camisinin yapılması için gelen dernek yöneticilerine gerekli kolaylığı sağladık, hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum, bu Caminin bu seviyeye gelmesinde emeği geçen başta dermek başkanı ve yönetimlerine ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim, hayırlı uğurlu olsun” dileklerini iletti ve cami isminin çok kıymetli isim olduğunu ifade etti.

Temel atma töreninden  yapılan dualar ve okunan Kur’anı kerimden sonra  Cami temeli atıldı. Duayı Niksar ilçe Müftüsü İlhami Şahin yaptı.

Temel atma törenine halkın ilgisinin yoğunluğu ve bayanların çoğunlukta oluşu caminin kısa sürede biteceği tahmin ediyor.

Hazreti Ebubekir Camiine yardım yapmak isteyenler, Niksar Ziraat Bankası şubesi; TR 48 0001 0002 4297 5176 2050 01  nolu MELİKGAZİ MAHALLESİ CAMİ YAPTIRMA DERNEĞİ adına açılan hesaba yardım yapabilecekleri ifade edildi.