HAZİRAN YAĞMURLARI

Haziran ayı yağmur bereketi

Haziran ayı yağmur bereketi ile devam ediyor.

Cumartesi akşamı yağan yoğun Yağmurlar Niksar’da pek çok mahalle ve caddenin yollarında hasar meydana getirdi, yollardan gelen toprak ve Mucır kalıntıları yolların hasar görmesine neden olurken araçlar yolda toplanan Çamur yığıntılarına takılarak uzun süre çamurdan kurtulma mücadelesi verildi.

Vatandaşların mağduriyeti Belediye yetkililerine iletildiğinde yetkililer; Niksar’da pek çok bölgede yağışlardan kaynaklı çamur yığıntıları ile karşılaştık en kısa zamanda çözüm üreteceğiz bütün iş makinaları çalışıyor” diyerek çalışmaların aralıksız devam ettiği görüldü

Cumartesi akşamı yoğun Yağmur yağışından sonra Pazar günü havanın güneşli oluşu Niksar Çamiçi yaylasında yapılan Güreş şenliklerine olumlu katkı sağladı.

Pazar günü akşam saatlerinde başlayan yağmur çisesi gece saatlerinde yoğun yağmur yağışı ile devam etti, Pazartesi sabahı Yağmur yağışı gün boyu devam etti.

Haziran ayı Yağmurları Niksar’da Cuma gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

Yağışların yoğun oluşu Niksar ovasındaki arazilerin sıkıntıya düşmemesi için Kurutma Kananlarının sağlıklı olması için DSİ çalışmalarına devam ettiği ifade edildi.

Yağmurların hafta sonuna kadar devam etmesi dolayısıyla vatandaşların dikkatli olması, taşkınlar karşısında yetkililere haber vermeleri bekleniyor.