Niksar Talazan Köprüsü- Aydınlık evler mahallesi bölgesinde yapılan yol genişletme çalışmaları devam ediyor.

Niksar Talazan Köprüsü- Aydınlık evler mahallesi arasındaki 13 kilometrelik genişletme çalışmaları devam ederken yolun günün şartlarına uygun şekilde yapılma düşüncesi dolayısıyla bölgedeki arazi sahipleri ile Niksar Kaymakamı İlhami Doğan çeşitli zamanlarda görüşmeler yapılmış bölgeden geçecek olan yolu genişletilmesi için Yeşilhisar köyü (Abdal kolu) halkından Hilmi Seçgin’e at olan araziden,  yolun her iki tarafına isabet eden arazileri herhangi bir para talep etmemek üzere yola bağışlanmıştır.

Yol çalışmalarını Niksar Kaymamı İlhami Doğan yaptığı sırada Niksar Talazan- Aydınlık evler mahallesi Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’in bulunduğu zamanda Bilgin; “Kaymakam bey yolun genişletme çalışmalarında  sürekli;  “Hilmi amca şu bağışı yaptı, şöyle yardım etti” diyorsun, bu Hilmi amcayı bizde tanıyalım” demesi üzerine Kaymakam İlhami Doğan beraberindeki misafirleri ile birlikte Yeşilhisar köyüne Hilmi Seçgin’i ziyaret ettiler.

Yeşilhisar  köyünde ikamet eden Seçgin’i ziyaret eden Doğan, Bilgin ve beraberindeki arkadaşları Hilmi Seçgin ile bir süre sohbet yaptılar. Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin; Hilmi amca Kaymakam bey sürekli senden bahsediyor, bizde merak ettik ziyaretine geldik, Allah senden razı olsun, hayırların kabul olsun” dedi. 85 yaşındaki Hilmi Seçgin’de; “Allah kaymakam beyden razı olsun, benim milletime devletime hayır yapmama vesile oldu, Kaymakam bey olmasa idi ben bu arazi bağışlayarak hayır işleyemeyecektim, hayrımı ben devletime yaptım, her zaman devletimin yanımdayım” dedi.

Günümüzde 100 metre kare alan için bazı insanlar kavga edip, hatta insanların ölmesine neden olduğu günümüzde, hayır sever Hilmi Seçkin’in yol genişletme çalışmalarına 5 dönümlük alanı bağışlaması insanların taktirine neden olmuştur.

Geçen günlerde Niksar-Başçiftlik yol genişletme çalışmaları için yapılan toplantıda bazı vatandaşlar 100 metre karelik alan için devletin yetkililerine hesap sorarken, “ben  istimlak bedelini bilmeden almadan yer için muafakat vermem” diyenleri görünce 85 yaşındaki Hilmi Seçkin’in 5 dönümlük arazisi devletine millete hizmet gelmesi için bağışta bulunması Niksar halkını mutlu etmiştir.