Tokat istikametinden, Turhal istikametine doğru yol alan 60 ACN 323 plakalı VOLVO marka Tır seyir halinde iken arka Römork kısmındaki tekerleğin patlaması sonucu lastikte yanma meydana gelmiş, yol kontrolü için bölgede bulunan Jandarma Trafik ekipleri tarafından fark edilen yanma olayı, aracın durdurulması ile birlikte büyük bir felaket önlenmiş oldu.

60 ACN 323 plakalı araç sürücüsü Duran Dağ yaşadığı sıkıntılı zamanda aracın yanmasını engelleyen, Yangın söndürme tüpleri  ile aracın yanmasını önleyen Jandarma tim komutanı ve personele teşekkür etti.

Olayla ilgili olarak Valilik kısa bir açıklamada bulundu.

BASIN DUYURUSU;

“20 Ağustos 2022 günü saat 11  sıralarında Tokat-Turhal karayolu Tokat istikametinden Turhal istikametine hareket halinde olan çekicinin eski havalimanı kavşağına 500 metre mesafe kala tekerleğin patlaması ile çıkan araç yangınına devriye ekiplerimiz tarafından zamanında müdahale ile yangın büyümeden söndürülmüştür.

Kamu oyuna saygıyla duyurulur. ”

Trafik ekiplerinin yangını kısa zamanda fark etmeleri büyük bir felaketi önlemiş olması olayı yaşayan ve gören vatandaşlar tarafından Jandarma Trafik ekiplerine teşekkür edilmiştir.