HANIM AĞA, AĞALIĞI BIRAKMADI

Niksar AHİ PEHLİVAN GÜREŞLERİNİN

Niksar AHİ PEHLİVAN GÜREŞLERİNİN 4. sü gerçekleşti.

Niksar Çamiçi yaylasında yapılan 4. Güreş Şenliği ağalığını yine geçen yıl yapılan Güreş Ağalığını kazanan Hasibe Yıldırım kazandı.

Çok sayıda erkek iş insanlarının katıldığı Niksar AHİ PEHLİVAN GÜREŞLERİNİN 4. sü  12 Haziran 2022 Pazar günü yapıldı.

Türkiye’nin çok sayıdaki ilinden Niksar Çamiçi yaylasında Niksar AHİ PEHLİVAN GÜREŞLERİNİN 4.sü yapıldı yüzlerce Pehlivan’ın katıldığı Güreşlere halkın ilgisi yoğun idi.

Çamiçi yaylası bölgenin en güzel mesire yeri olarak dikkat çekerken, Güreşleri izlemek için binlerce insan Niksar Çamiçi yaylasına akın etti.

Niksar AHİ PEHLİVAN GÜREŞLERİNİN 4. Yapılırken Güreş Ağalığı yine kıran kırana geçti. Türkiye de bir ilk Niksar’da yapılan Güreşlerdeki Güreş ağalığında yaşandı.

Niksar AHİ PEHLİVAN GÜREŞLERİNİN 4. sü yapıldı ağalığa Hasibe Yıldırım kazanırken, duygularını şu şekilde paylaştı, Hasibe Yıldırım; “Türkiye’nin Güreşlerde ilk kadın ağasıyım ben ve Türkiye de Kadınların ön plana çıkmasını istiyorum, onun için ben buralardayım” dedi.

Şenlikler sonunda 4. Ahi Pehlivan Büyük Karakucak Güreşleri Baş Pehlivanı RIZA YILDIRIM oldu.

12 Haziran 2022 günü yapılan Güreşlere  1200 güreşçinin katılımı ile gerçekleşti,  baş Pehlivan Rıza Yıldırım olurken, Serhat Elvan 2 ci, Recep Kara ise 3 cü oldu.