yesilniksar

GÜÇLENEN ÜLKE

Güçlenen Türkiye’yi görmek ve dünyaya insanlık dersi vermeye çalışan bir ülkenin ferdi olmaktan gurur duyuyorum.

Dün ülkemiz içinde, dünya içinde farklı bir gündü.

Cumhurbaşkanımız yani ilk Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimleri ile  birlikte TBMM de yenini yaptı, on binlerce insanın duaları ile dünyaya mesajlarını iletti.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan; “81 milyonun tamamının Cumhurbaşkanı olduğumuzun bilinciyle, milletimize layık olmaya çalışacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan; “Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi zorlama değil, tarihin bizi yönlendirdiği isabetli bir tercihtir. Türkiye, Osmanlı’dan beri ilk defa kritik yol ayrımında tercihini, darbe veya benzeri zorlamalarla değil, milletimizin özgür iradesiyle gerçekleştirmiştir.” Çok önemli mesajları verdi, artık ülkemizde darbelerin son bulduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan: “Yeni dönemde Türkiye, demokrasiden temel hak ve hürriyetlere, ekonomiden yatırımlara kadar her alanda daha ileriye gidecektir.” diyerek, güçlü bir Türkiye  olarak hem kendi insanına hem de dünyadaki dost ve kardeş ülkelerle birlikte hareket edileceği müjdesini verdi.

Cumhurbaşkanımızın sözlerini ilgi ile dinledik, dünyaya mesajlar verdi, Türklerin ilk devlet olduğu günden bugüne kadarki olan sürecini kısa ama çok anlamlı sözler ile ifade etti.

Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan, “Dünyada yönetim sistemini demokratik yollarla değiştirebilen az sayıdaki ülke arasına Türkiye olarak girmiş bulunuyoruz. Demokrasimiz 15 Temmuz gecesi milletimizin kanı ve canıyla aslında rüştünü ispat etmiştir. 16 Nisan halk oylaması ve 24 Haziran seçimleri demokrasimizin sandıkta rüştünün en üst düzeyde ispatı olmuştur” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerek katılım itibarıyla, gerekse kesin sonuçlara bakıldığında ortaya çıkan tabloyla dünyada eşi ve benzeri olmayan bir seçimin gerçekleştiğini vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti; “Bir kez daha hem seçim sonuçlarının, hem de yeni yönetim sistemimizin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Seçimlerde sandığa giderek iradesini yansıtan 50 milyonun üzerindeki vatandaşımızın her birine parti ve aday ayrımı gözetmeksizin şükranlarımı sunuyorum. Şahsımı Cumhurbaşkanlığına layık gören 26 milyon 331 bin vatandaşımıza ayrıca teşekkür ediyorum” dedi ve ekledi. “Biz paylaşmanın bereketine inanan, dostlarıyla birlikte yol yürümekten, kazanmaktan memnuniyet duyan bir milletiz. Hiçbir ülkenin vasiye, vesayete, kurtarıcıya ihtiyacı olmadığına, insanlığa lazım olan tek şeyin adalet olduğuna inanıyoruz.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Milletimize, 95 yıllık Cumhuriyetimizi, yeni bir yönetim anlayışıyla şahlandırmanın sözünü veriyoruz. Milletimizin bize sağladığı bu imkânı en iyi şekilde kullanarak güçlü meclis, güçlü hükûmet, güçlü Türkiye için yola koyuluyoruz” dedi.

“ARTIK 81 MİLYONUN CUMHURBAŞKANI OLARAK GÖREVİMİZİ YÜRÜTECEĞİZ”

Göreve başlama töreninde de ifade ettiği gibi, artık 81 milyonun Cumhurbaşkanı olarak görevini yürüteceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası için yüreğinde ülke ve millet sevdası olan herkesle birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacağız. 15 Temmuz’dan itibaren bizi destekleyen, yeni yönetim sistemimizi hayata geçirebilmemize imkân sağlayan Milliyetçi Hareket Partisi’ne burada başta Sayın Genel Başkan Bahçeli olmak üzere teşekkür etmek istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’yle ülkemizin ve milletimizin menfaatleri çerçevesindeki iş birliğimizi inşallah mecliste de geleceğe yönelik sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan, yeni yönetim sisteminin hazırlıklarına 16 Nisan halk oylamasının hemen ardından başladıklarını hatırlatarak, “Uzun ve yoğun bir mesainin ürünü olan yeni yönetim sistemi mimarimizin çalışmalarını geçtiğimiz günlere kadar devam ettirdik. Cumhurbaşkanlığı Merkez Teşkilatı, bakanlıklarımız, politika kurularımız, ofislerimiz başta olmak üzere yeni dönemin ruhuna uygun şekilde yönetim mimarimizin çatısını oluşturduk. Bakan yardımcılarından başlayarak aşağıya doğru üst yönetim yapılarının hazırlıklarını da tamamladık, tamamlıyoruz” dedi.

Gerçekten sayın Cumhurbaşkanının sözleri ülkemiz açısından çok kıymetli sözlerdir.

Her sözün altını çizim değerlendirmek gerekiyor, şu sözleri; “Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi zorlama değil, tarihin bizi yönlendirdiği isabetli bir tercihtir. Türkiye, Osmanlı’dan beri ilk defa kritik yol ayrımında tercihini, darbe veya benzeri zorlamalarla değil, milletimizin özgür iradesiyle gerçekleştirmiştir.” Evet Türk milleti kendi öz iradesi ile sandıklara koştu, vatan ve millet aşkı ile oyunu kullandı ve dünyaya örnek bir davranışla ve dünyaya bir benzeri olmayan şekilde yüksek katılı sağlayarak oyunu kullandı, yeni yönetim sistemini onayladı.

Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan;  “Yeni dönemde Türkiye, demokrasiden temel hak ve hürriyetlere, ekonomiden yatırımlara kadar her alanda daha ileriye gidecektir.” sözlerini dünya liderlerinin karşısında ifade etti, “artık Türkiye Cumhuriyeti devleti hür ve bağımsız bir şekilde kendi şartları içinde hiçbir devletin egemenliğine girmeden yoluna devam edecektir” mesajlarını verdi, gerçekten konuşmasını dinlerken, bazen irkildim, ilk Türk devletinin nasıl kurulduğunu ve bugünlere nasıl gelindiğini bütün dünya milletlerinin temsilcileri karşısında konuşması başka bir anlam taşıyordu.

Her sözünde başka bir anlam taşıyan konuşmayı mutlu bir şekilde dinledik, hele birde 16 bakan arasından İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’yu, Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nu, Adalet Bakanımız sayın Abdulhamit Gül ve Enerji Bakanı sayın Berat Albayrak’ı olduğunu öğrenince ülkem adına daha çok mutlu oldum.

Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi dosta güven, düşmana korku salan bir sistemdir, Türk milletinin huzurlu ve mutlu geleceği artık sağlam temeller üzerinde oturtulmuştur.

Yeni devlet yönetim sisteminin ülkemize milletimize hayırlar getirmesini Cenabı Allahtan niyaz ederiz.

Günün Sözü: “81 milyonun tamamının Cumhurbaşkanı olduğumuzun bilinciyle, milletimize layık olmaya çalışacağız”. R. T. ERDOĞAN

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.