GOP ÜNİVERSİTESİNİ ZİYARET

GOP Üniversitesi Rektörlüğüne atanan

GOP Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Bünyamin Şahin’i  Yeşil Niksar Gazetesi ve Yörenin Sesi Canik Gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin, Makine Yüksek Mühendisi 27. Dönem Tokat Milletvekili Adayı Serhat Bilgin ve gazetemiz haber editörü Alper Aslan birlikte ziyaret etti.

         GOP Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Bünyamin Şahin’i  makamında ziyaret eden Yeşil Niksar Gazetesi ve Yörenin Sesi Canik Gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin Rektör Şahin’e hayırlı olsun dileklerini iletti. Bilgin; “Hocam hayırlı olsun, başarılar dileriz, 53 yıllık yayın hayatı olan Anadolu’nun güzide bir şehrinde yaşayan gazeteci ve insanlar olarak her zaman bu şehrin kalkınması için katkı sağlamaya hazırız, inşallah halkımız ve kuruluşlarla oluşacak çalışmalar sonunda Tokat’ın geri kalmışlıktan kurtulacağına inancımız tamdır, gazete olarak her zaman katkı sağlamaya hazırız” dedi.

         GOP Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Bünyamin Şahin; “Cemalettin bey ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim, bu bölgenin insanı olarak aynı zamanda Tokat’ta okul hayatını yaşamış ve bölgeden kopmamış bir insan olarak Tokat’ın kalkınmasına her zaman katkı yapmaya hazırız, inşallah yaptığımız çalışmalarla halkımızın dikkatini çekeceğiz, Tokat’ın Tarı, Hayvancılık ve Turizm konusunda ileri hedeflere gitmesini sağlayacağız, Üniversite olarak bütün kurumlarla ve halkımızla kuracağımız diyalog sayesinde  şehrin her alanda kalkınmasına destek vereceğiz, bizler burada öğrencilerimizin eğitimleri dışında, eğitim gören öğrenciler ve bilim insanlarımız ile  nasıl bir çalışma yapar isek bu bölgenin kalkınmasına katkı sağlarız düşüncesinin  hayat bulmasını kendimize hedef olarak koyduk, inşallah yurt içinden ve dışından getireceğimiz bilim insanlarının Tokat’ı daha iyi tanıması çalışmalarını yapacağız, Tokat tarihi zenginlik bakımından Amasya ilimizden daha zengin olduğu halde Amasya ilimiz Turizm bakımından Tokat’tan daha çok Turizm geliri elde ediyor, bu konuda ciddi çalışmalar yapacağız” dedi

         GOP Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Bünyamin Şahin’in sözleri üzerine Bilgin; “hocam Tokat Amasya ilimiz gibi OKA kapsamında aynı çalışmaları sürdürüyor Amasya ilimize gelen Turizm işletmeleri ile işbirliğine gidilip Amasya ilimize gelen Turistlerin, Amasya- Zile- Turhal- Pazar- Tokat- Niksar- Erbaa, Taşova üzerinden Amasya’ya geri dönüşleri sağlandığında yerli ve yabancı Turizm den bölge olarak faydalanmamız sağlanabilir, inşallah böyle  bir çalışma sizlerin sayesinde gerçekleşir” dediğinde GOP Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Bünyamin Şahin; “inşallah bizler Üniversite olarak bölgenin kalkınmasına katkılar sağlayacağız” dedi, Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin, Makine Yüksek Mühendisi 27. Dönem Tokat Milletvekili adayı Serhat Bilgin gazetenin muhabiri Alper Aslan bir süre daha sohbet yaptıktan sonra Üniversiteden ayrıldılar.