GOP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ADAYI

GOP  ÜNİVERSİTESİ Rektör seçimi

GOP  ÜNİVERSİTESİ Rektör seçimi çalışmaları başladı.

GOP Üniversitesi Rektörlüğü seçimleri müracaatları 15-30 Ekim tarihleri arasında yapılmaya başladı, ilk müracaat Prof. Dr. Fazlı Erdoğan yaptı.

GOP Rektörlüğüne aday olan başarılı bir geçmişe sahip Prof. Dr. Fazlı Erdoğan’ın kısa öz geçmişi şu şekildedir.

 

Prof. Dr. Fazlı ERDOĞAN

 

Tokat G.O.P Üniversitesi Rektörlüğü için Başvurusunu Yaptı

 

1970 Tokat Reşadiye Bozcalı doğumludur İlkokulu Bozcalı’da Ortaokulu Reşadiye de liseyi Ankara Hasanoğlan Atatürk öğretmen okulunu tamamladıktan sonra, 1987 senesinde Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi 1993 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu 1993-1995 yılları arası mecburi hizmetini kendi köyünde tamamladı,  İhtisasını kazanarak tekrar Erzurum Atatürk Üniversitesi Patoloji anabilim dalına kaydoldu 1998’de ihtisasını tamamlayarak 1999 yılında Yardımcı Doçent ünvanı ile Atatürk Üniversitesi’ne atandı 2005’te Doçent oldu 2011’de Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne profesörlük unvanını aldı,  2008 yılında Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olarak göreve başladı çok başarılı hizmetleri Erzurum ili ve bölgesine sundu,  2012 yılından itibaren Erzurum Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği görevini yine başarılı bir şekilde sürdürdü, şu an halen Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak meslek hayatına devam etmektedir.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi rektörünün görev süresinin dolması ile birlikte Profesör Doktor Fazlı Erdoğan Rektör aday adayı olarak başvurusunu yapmıştır.

Bilimsel ve Mesleki Kuruluşlara Üyelikler

  1. Türk Patoloji Derneği
  2. Ankara Patoloji Derneği
  3. Anadolu Patoloji Derneği
  4. Toraks Derneği

Akademik Unvanlar:

Yardımcı Doçentlik Tarihi : 1999

Doçentlik Tarihi : 2005

Profesörlük Tarihi : 2011

  1. Yönetilen Yüksek Lisans ve Doktora Tezleri

6.1. Yüksek Lisans Tezleri

6.2. Doktora Tezleri (2 Adet)

  1. Yayınlar

7.1. Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan makaleler (SCI & SSCI & Arts and Humanities)

GOP Üniversitesi Rektörlüğüne adaylık müracaatını gerçekleştiren Prof. Dr. Fazlı Erdoğan iyi bir aile reisi, üslendiği görevlerde başarılı bir yönetici ve başarılı bir Bilim insanı.

Prof. Dr. Fazlı Erdoğan meslek hayatına başladıktan sonraki zamanlarda doğduğu topraklarını hiç unutmamış, görevleri dışında yaşadığı tatillerde mutlaka doğduğu topraklara ailesi ile birlikte giderek çocuklarının milli ve manevi değerlerden kopmadan yetişmelerini sağlamış, yükseldiği makamlarda; “ne oldum” düşüncesine kapılmadan, büyüdükçe küçülmesini, mütevazi kişiliğinden hiç taviz vermemiş, vatan ve millet sevdalısı bir Bilim insanı ve aile reisidir.

Prof. Dr. Fazlı Erdoğan GOP Üniversitesi Rektörlüğünü  atandıktan sonra Tokat ve bölgesinin önemli kazanımlar elde edeceği yaşam süresindeki çalışmalarından anlaşılmaktadır, tam bir hizmet bilim insanı olan Erdoğan’ın GOP Üniversitesi rektörlüğüne atanması, Tokat’ın ileri hamleler yapmasına katkı sağlayacaktır.