NİKSAR GÖKÇELİ (LADİK) AKPINAR KÜLTÜR VE SANAT ŞENLİĞİ YAPILDI.

AKPINAR Yaylası Gökçeli kasabasının 10 km yükseğinde olan güzel bir alan.

AKPINAR yaylasını görmeyenler, şenlik dolayısıyla bölgeye gittiğinde; burası muhteşem bir alan, burası halkın sürekli kullanılmasına uygun hale getirilmelidir” diyerek hayranlıklarını dile getiren özel bir mesire alanı.

 

AKPINAR yaylası Kültür ve Sanat etkinliği 11 Temmuz 2022 tarihinde yapıldı.

Gökçeli Belediye başkanı Mustafa Koyuncu gerçekleştirilen Kültür ve sanat etkinliği dolayısıyla önemli çalışmalar yaparak Gökçeli kasabasının göç veren değil göç alan belde olması için yoğun çalışmalar yaptığı ve çalışmaların meyvelerinin de alındığı dikkat çekiyor.

NİKSAR GÖKÇELİ (LADİK) AKPINAR KÜLTÜR VE SANAT ŞENLİĞİ, Kültürün ve sanatın buluşması ile başladı.

Binlerce insan Akpınar yaylasına akın etti.

Akpınar yayla şenliğinde Dursun Ali Erzincan sahne aldı bir birinden güzel şiirleri ile misafirlere önemli anlar yaşattı, Erzincan şiirlerini okurken onlarca insan ellerindeki cep telefonları ile o anı ölümsüzleştirmek için gayret etti.

Akpınar yayla şenliğinde dikkat çeken önemli hususlardan bir tanesi de, Üzüm yaprağının başkenti olarak adlandırılan, üzüm Yapraklarından yapılan “Yaprak sarması dolmaları” oldu, birbirinden lezzetli Yaprak sarması oluşturulan jüri tarafından ilk üç sırada yer aldı, birinci olan Yaprak Sarması sahibine küçük altın, 2 ve 3. gelen yarışmacılara gram altınla ödüllendirildi.

Kültür ve  Sanat etkinliği dolayısıyla Şiir yarışmasında dereceye giren yarışmacıya ödülünü veren Belediye başkanı Mustafa Koyuncu birlik ve beraberlik mesajları vererek; “değerli konuklar uzun aradan sonra çok şükür bugün AKPINAR Kültür ve Sanat etkinliğimizde bir araya gelmiş olduk, bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan onurlandıran sizlere halkım adına teşekkür ediyorum, ülkemizin uzun diyarlarından gelen saygıdeğer insanlarımıza şükranlarımı sunuyorum, Allah hepinizden razı olsun, inşallah bu coşku dolu zamanlar bizlere bundan sonra yapılacak olan etkinliğe yön verecektir, bu vesile ile Kurban Bayramlarınızı kutluyorum, Cenabı Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin” dedi.

NİKSAR GÖKÇELİ (LADİK) AKPINAR KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİĞİNDE Dursun Ali Erzincan’dan sonra Halk müziği sanatçısı Behzat Duygun sahne aldı, birbirinden güzel eserleri okuyarak halkın güzel anlar yaşamasına vesile oldu.

Gökçeli Akpınar şenliğinde şiir yarışması düzenlendi, şiir yarışmalarında ilk üç sırayı kazana şiirler okundu ve yarışmacılara ödülleri takdim edildi.

Gökçeli Akpınar yalla şenliğinde gençlerin Futbol maçları da heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu, karma taktım olarak maça çıkan gençler kıyasıya mücadele yaparak etkinliğe katılanlara heyecanlı futbol maçı izleme imkanı sundular, maçın sonunda futbolculara günün Belediye başkanı Mustafa Koyuncu ve İlçe jandarma Komutanı J. Üst. Gökan İnce verdi.

Gökçeli Akpınar yayla şenliği akşam geç saatlere kadar devam ettikten sonra, akşam saat 20de Gökçeli kasabasında KİTAP KAFE alanında Sıra gecesi gerçekleşti, yöresel türküler ve Urfa yöresinin bir birinden güzel türküleri sanatçılar tarafından okundu, halkın coşkusu ve desteği yapılan etkinliğe önemli katkılar sağladı.