GENÇ MUHAFIZLAR HAFIZLIK YARIŞMASI 2. BÖLGE FİNALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Din

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce yürütülen lise ve ortaokul öğrencileri arası Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması 2. Bölge Finali gerçekleştirildi.

Yarışmada Tokat, Amasya, Sivas, Samsun, Ordu, Trabzon ve Giresun’dan çok sayıda öğrenci, derece alabilmek için yarıştı.  Yarışmaların ardından jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması’nın 2. Bölge Finali ödül töreni programı, Uluslararası Tokat Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde yapıldı. Programa, Vali Yardımcısı Osman Sarı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Kadir Söngüt, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir ve İl Müftüsü Abdullah Pamuklu katıldı.

Final programında konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir; ” Çevre illerden ilimize gelen öğrencilerimize, onların danışman öğretmenlerine ve okul idarecilerimize hoş geldiniz diyorum. Güzel bir yarışma için güzel ilimiz Tokat’ta toplandık. Öğrencilerimizin her biri çok başarılı ve yetenekli. Hepsi bu önemli yarışmaya çok güzel hazırlanmışlar. Ben bu anlamlı yarışmaya katılan tüm yarışmacılarımıza, öğretmen ve idarecilerimize teşekkürlerimi sunuyor, derece alan öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” Dedi.   Yapılan konuşmaların arından ödül törenine geçildi.

Vali Yardımcısı Osman Sarı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Kadir Söngüt ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir yarışmada başarı göstererek dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.