FECİ KAZA, 5 KİŞİ YANDI

Niksar CHP ilçe başkanı

Niksar CHP ilçe başkanı Zafer Başar’ın eşi Semra Başar Balıkesir istikametinden Ankara istikametine gelmekte olan Otobüsün yanması sonucu yaralandı, tedavisi  Atatürk Şehir Hastanesinde devam ediyor.

Balıkesir’e 30 kilometre uzaklıkta bulunan Gökçeyazı Mahallesinde yolcu otobüsünde yangın çıktı.

Otobüs yangını ile ilgili olarak Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı şu açıklamalarda bulundu; Otobüs Küçükkuyu’dan Ankara’ya istikamet etmekteydi. Yangında 5 can kaybımız var. 3 yetişkin, 2 çocuğumuz yanarak hayatını kaybetti. 15 yolcumuz hastanelerde, ağır denilecek vakalarımız yok,  17 yolcumuzun da orada, jandarma karakolunda bilgilerine başvuruluyor. Yaralıların tedavileri 3 farklı hastanede devam ediyor.

Yangında yaralanan 15 kişinin kimlikleri belirlendi. Yaralı yolculardan Saniye Yılmaz, Dursun Ata, Elif Ata, Merve Pehlivanoğlu ve Semra Başar’ın Atatürk Şehir Hastanesi’nde; Türkan Tansuoğlu, İhsan Ali Hamsioğlu, Elif Kurtar ile Sude Kurtar’ın Balıkesir Devlet Hastanesi’nde; Güler Tezel, Seher Yonter, Özgün Okur, Övgü Okur, Hüseyin Emre Kahraman ve Berra Kahraman’ın ise İvrindi Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındığı belirtildi.

Yaşanan yangın sonrasında İlçe başkanı zafer Başar ile görüşen Cemalettin Bilgin geçmiş olsun dileklerini iletti, Zafer Başar; çok şükür bizim açımızdan korkulacak bir durum yok sevgili eşim hafif yaralı olarak hastanede tedavisi yapıldı, yangında 5 insanımız yanarak vefat ettiğini öğrendim Allah rahmet eylesin yaralılarımıza acil şifalar dilerim” dedi.