EV SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Niksar Mahmudiye köyünde Ayşe

Niksar Mahmudiye köyünde Ayşe Öztürk’e ait ev savaş alanına döndü.
Mahmudiye köyünün araziye yakın evler arasında yer alan Ayşe Öztürk’e ait ev Kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından talan edildi.


Mahmudiye köyünde ikamet eden bir çocuk annesi Ayşe Öztürk tedavi için Ankara’ya gitmişti. 15 Eylül 2018 Cumartesi sabah Ankara’dan dönen Ayşe Öztürk evinin kapısını açtığında dış kapı girişinden başlamak üzere evin içerisindeki üç odanın savaşta bomba atılmış gibi tahrip edildiğini evinde bulunan 1 çuval unun dahi evin etrafına saçıldığı parçalanmamış dağıtılmamış hiçbir eşyasının olmadığı görüldü.
Olayın Jandarmaya bildirilmesi sonucu Niksar İlçe Jandarma ekipleri eve gelerek araştırma yapmışlardır. Köy Muhtarı Ömer Atmaca’ya yaşanan sıkıntı sorulduğunda’’ Köyümüzde bu güne kadar böyle bir olay yaşanmamıştır. Köyümüz için üzücüdür jandarma ekipleri gerekli incelemeleri yapmıştır inşallah kısa zamanda failleri bulunur. Evin sahibi Ayşe Öztürk köyümüzün en fakir ailesidir bir çocuğuyla birlikte köyümüzde yaşamaktadır’’ dedi.
Olay mağduru ev sahibi Ayşe Öztürk şunları ifade etmiştir’’ Rahatsızlığım nedeniyle Ankara’ya gitmiştim dört gün sonra sabah evime geldiğimde kapıyı açınca şok yaşadım hiç kimseyle kavgam olmadı hiç kimseyle kırgınlığımda yoktur bu kötülüğü bana kim yaptı bilmiyorum bulunmasını istiyorum evimde bulunan bir çuval unumu ve birkaç kilo mercimeğimi yerlere saçıp mağdur olmamı sağlayan kimler ise bulunmasını istiyorum’’ dedi.
Olayla ilgili Niksar İlçe Jandarma Komutanlığı soruşturma başlattı.